تعبیر خواب گوسفند زنده

بعد از یک روز کاری همه ما دوست داریم استراحت کنیم و بخوابیم؛ خواب برای بدن خیلی مهمه، بزرگسالان بین ۶ تا ۱۰ ساعت نیاز به خوابیدن دارند؛ که برای سلامت و بازسازی سیستم اعصاب، سیستم ایمنی و سیستم عضلانی_اسکلتی انسان‌ها و جانوران اهمیت دارد. شل شدن برخی ماهیچه ها چون فک پایین، کاهش دمای بدن، ضربان قلب از جمله تغییرات خواب است که کم کم به دیدن رویا منجر می‌شود. برخی از این رویاها معنای متفاوتی دارند از این رو به آن تعبیر خواب می گوییم؛ هر کدام از خواب ها تعابیر متفاوتی دارند اما به طور کلی تعبیر خواب گوسفند زنده و میش به معنای گرفتن رزق و روزی فراوان است.

تعبیر خواب چیست و چقدر واقعیت دارد؟

به هنگام خواب روح انسان از جسم خارج می‌شود و به عالمی فراتر می‌رود، برخی از این خواب ها نشانه هایی از سمت خداوند هستند که تعبیر آنها ممکن است خوشایند یا ناپسند باشند. البته تعبیر خواب تنها به خواب هایی تعلق می‌گیرد که در زمان بیداری به آن فکر نکرده باشید.

زیگموند فروید بنیان گذار تعبیر خواب در جهان است که اولین بار کتاب خود را در سال ۱۹۰۰ به چاپ رساند و از دید اسلام و حتی در قرآن از یوسف پیامبر بعنوان تعبیر کننده خواب یاد شده است که همان داستان معروف هفت گاو لاغر و چاق است.

فواید خواب دیدن

هر خواب تعابیر مختلفی دارد

برخی از افراد ممکن است حتی بعد از بیدار شدن فراموش کنند که چه خوابی دیدن این می‌تواند به دلیل پریشان حالی، مخدوش شدن ذهن باشد اما برخی خواب ها چون عروسی کردن، مردن، شکستن دندان، دیدن بره و گوسفند و میش تعابیر مختلفی دارد.

دیدن گوسفند در خواب چه تعبیری دارد؟

به طور کلی دیدن گوسفند، بره، میش در خواب خsdfsdf سیرین، جابر مغربی در مورد خواب گوسفند زنده تعابیر مختلفی نوشته اند که در اینجا بررسی می‌کنیم.

تعبیر خواب گوسفند

تعبیر خواب گوسفند به روایت محمد بن سیرین

 • تعبیر خواب گوسفند، غنیمت می‌باشد.
 • اگر در خواب ببینی گوسفندان زیادی داری که همه آنها متعلق به شماست یعنی مال و ثروث زیادی به دست می‌آورید.
 • خوردن گوشت گوسفند البته اگر پخته باشد به معنای دست یافتن به غنیمت فراوان است.
 • اگر ببینی پاچه گوسفند می‌خوری، به اندازه‌ای که خورده‌ای نعمت یا چیزی به تو می‌رسد.
 • تعبیر جگر گوسفند، مال و نعمت می‌باشد.
 • خوردن کله گوسفند به معنای دست یافتن به عمر طولانی و به دست آوردن مال حلال است.
 • اگر ببینی گوسفندی را قربانی کرده‌ای، اگر بنده و «برده» هستی، آزاد می‌شوی، یا اگر آزاد هستی، به رهایی و خلاصی دست پیدا می‌کنی و حج را به جا می‌آوری، یا اگر بیمار هستی، بهبود پیدا می‌کنی، یا اگر از چیزی ترسیده باشی، ایمنی پیدا می‌کنی، یا اگر در مضیقه و تنگنا هستی از تنگنا رها می‌شوی به گشایش می‌رسی، اگر این خواب را نزدیک عید قربان ببینی تاثیر آن بیشتر است.

تعبیر خواب گوسفند به روایت ابراهیم کرمانی

 • تعبیر گوسفندی که فریاد می‌زند این است که از شخص بزرگی به تو سود و منفعت می‌رسد.
 • همراه شدن خر و گوسفند شما باهم، مال و اموال تو از جایی حلال می‌باشد.
 • خوردن کباب و بریان گوشت گوسفند یعنی به اندازه آن با رنج و سختی، مال و اموالی را بدست می‌آوری
 • اگر پوست گوسفند به دست آوردی، یـعـنـی رزق و روزی به دست می‌آوری.
 • داشتن گوسفند دنبه دار، یعنی صاحب فرزندی خوشبخت و ثروتمند می‌شوی که رزق و روزی گسترده و فراخی دارد.

تعبیر خواب گوسفند به روایت مغربی

 • صحبت کردن گوسفند با شما یعنی رزق و روزی تو افزایش می‌یابد.
 •  خوردن شیر گوسفند در خواب، تعبیرش این است که مال حلال به دست می‌آوری 
 • اگر در خواب ببینی سر تو مثل سر گوسفند شده است، تعبیرش جاهل و نادان خواهی شد.

دیدن چوپان در خواب چه تعبیری دارد؟

به طور کلی اکثر انبیا و اولیا الهی چوپان بودند از این رو دیدن چوپان در خواب بسیار نیکو است و اگر در خواب بینید که تعدادی گوسفند دارید که چوپان آنها شما هستید ثروت و مال زیادی به دست می‌آورید.

تعبیر خواب چوپان

تعبیر خواب چوپان به روایت ابراهیم کرمانی

 • بردن گله گوسفند و بز به چرا در صحرا یعنی بدست آوردن فرمانروای منطقه‌ای از «عرب» یا «عجم»
 • چوپانی خوک ها به معنای ریاست و سروری بر گروهی بدکردار و بی دیانت است. اگر ببینی در بین خوک‌ها گشت و گذار می‌کنی، یـعـنـی به خاطر مال و اموالی که با ظلم و زور به دست می‌آوری، شاد و خرم خواهی شد.

تعبیر خواب چوپان به روایت ابن سیرین

 • چوپانی اسب به معنای حکومت و بزرگی است.
 • چوپانی خر به معنای بخت و اقبال است.
 • چوپانی گوسفند مال روزی حلال است و اینکه بر عده ای بزرگی و ریاست و سروری می‌کنی.

تعبیر خواب چوپان به روایت امام صادق

چوپانی کردن در خواب به معنای مراقبت و محافظت از مال مردم است.

دیدن بره در خواب چه تعبیری دارد؟

اکثرا موافقند که اگر در خواب بره ببینی به این معنی که صاحب فرزند صالح می‌شوی.

تعبیر خواب بره

تعبیر خواب بره به روایت محمد بن سیرین

 • دیدن بره در خواب اگر نر یا ماده باشد، فرزند است.
 • اگر کسی به شما بره داد یعنی صاحب فرزند می‌شوید.
 • کشتن بره در خواب یعنی از دست دادن فرزند شما
 • خوردن گوشت بره در خواب یعنی آمدن غم و اندوه از سمت فرزند
 • اگر ببینی آش سماق را با گوشت بره یا گوسفند و ماست شیرین می‌خوری، یـعـنـی به اندازه آن از افراد سپاهی و لشکری خیر و منفعت به دست می‌آوری.

تعبیر خواب بره به روایت امام جعفر صادق(ع)

به طور کلی امام صادق خواب بره را به چهار مورد تعبیر کرده اند: فرزند، مال حلال، معیشت، غم و اندوه.

تعبیر خواب بره به روایت ابراهیم عبدالله کرمانی

 • دیدن بره در خواب بدست آوردن مال حلال و خیر منفعت است.
 • داشتن بره در خواب، یـعـنـی به اندازه آن مال و غنیمت به دست می‌آوری .
 • کشتن بره یا بزغاله و خوردن از گوشت آن یعنی مصیبتی از جانب فرزند به شما می رسد.
 • اگر ببینی کباب و بریان بره خورده‌ای، یـعـنـی مقداری مال و اموال اندک به دست می‌آوری
 • اگر ببینی گوشت بره خوردی، یـعـنـی با شخص گمراهی پیوند و ارتباط برقرار می‌کنی.

157 دیدگاه در “تعبیر خواب گوسفند زنده”

 1. سلام من خواب دیدم که در یک مرزعه بی حد گلان خیلی زیاد گاو های و گوسفندان است به رنگ هایی مختلف اما کل اش بیرون میشن از ساحه به خشکه و گوسفند رنگ سفید از همه اول است . و بعد می ببینم که در خانه های گلی سابقه هستم همه گی می گویم بیرون شوید و تصمیم کوچ کردن را داریم ….

 2. من خواب دیدم همسرم یه گوسفند گرفته برای قربانی ولی سر زبان گوسفند با چاقو میبره به جای خون ازش اب سفید میزنه بیرون ..

 3. سلام،من خواب دیدم یک بره مرده را درکنار خواهرم که به رحمت خدا رفته وبره که مرده بود یک دفعه جان گرف وزنده شد ،تعبیرش چیست؟

 4. سلام من الان ۲بار است خواب میبینم دستم توی دهن گوسفند هست ولی گاز نمیگیره فقط منو میکشه سمت خودش لطف میکنید تعبیر ش کنید ممنون

 5. شب دیدم یک گوسفند سفید با هم راه میریم یک بره هم پشت سرم میاد، خیلی خوشگل بودند، من الان خیلی وقت مریض هستم مغزم تومور است میخوام بدونم این خواب تعبیر برای سلامتی من هست

 6. سلام خسته نباشید من دیشب خواب دیدم داخل خونه هستم یکی از پنجره یگ گوسفند زنده انداخت داخل و اومدم بیام دم در ببینم کی انداخت دیدم یکی دیگه هم از در آورد تو خیلی هم بزرگ و سرحال بود تعبیرش چی هست ممنون میشم زودتر جواب بدید و این خواب گوسفند را تقریبا ۲ماه پبش هم به این صورت دیدم که روز تاسوعا هست من دارم برای دخترم گریه میکنم که خدایا دخترم خوب بشه و دیدم چند نفر گوسفند آوردن منتظرن که دسنه بیاد جلوش قربانی کنن من خیلی گریه کردم و تو خواب نزر کردم خدایا دخترم خوب بشه من هم گوسفند میگیرم روز تاسوعا قربانی میکنم یک وقت دیدم از جانب خدا یک گوسفند و با یونجه که جلوش بود بهم داد دیدم گوسفند نشسته و جلوش پراز یونجه های تازه هست رو کردم به آسمان از خدا تشکر کردم همش نگاهش میکردم کسی بهش دست نزنه و دیدم چند تا عروس که لباس عروس پوشیده تنشون بود رد شدن داشتن میرفتن دسته نگاه میکردن من نمیشناختم و هیچ آشناهیتی به من نشان ندادن فقط رد شدنشونو دیدم از خواب پریدم

 7. سلام درخواب دیدن گوسفندی وارم ک پشمهایش را به دور گردنش پیچیدم و با او دنبال بازی میکردم ناگهات کنار درختی بزرگ لم داد و وقتی من به دنبالش رفتم ازجا برخواست در لحظه از جایی ک برخواست یک گوسفند دیگر زاهر شد ک اهل روستد گفتند طبیعی است این هم گوسفند سما ب حساب میاد

 8. سلام خواب دیدم خالم که دوسال پیش فوت کرده زنده هست ویه گله گوسفندداره ویه گله گوسفندهم خواهرم داره گفتن خریدن بزرگ وچاق کردم میخوان بفروشن هرچی خواستم یه شقه ازخالم بخرم گفت نمیشه میخوام بدمش به همسایمون من ففط گله گوسفنداشونودیدم

 9. سلام خواب دیدم دوتا گوسفند نرو ماده ی بزرگ ک اندازه یه گاو بودن با پاهای عجیب غریب مثل ی شیر به طرف یکی از دوستام حمله کرد تعبیرشو میدونین؟

 10. خواب دیدم ی نفر داره گوسفند قربانی میکنه،خون جهنده داره و به سمت بالا پرت شد و من از ترس اینکه روم بریزه داد زدم و از خواب پاشدم،تعبیرش چیه؟؟

  1. سلام خواب دیدم دو گوسفند یکی نر و یکی ماده با هم رابطه جنسی برقرار میکنند ولی چون انگار توان نداشتند یک دستگاه یا یک رباط این کار رو براشون میکرد میشه بگید تعبیرش چیه؟

 11. من در خواب دیدم که یک گوسفند را خریدم و به کیسه انداختم اوردم گذاشتم زمین دیدم دو تا بره اضافه شدن یدونه گوسفند چاق و دوتا بره در کیسه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.