تشخیص گوسفند زنده سالم

گروه گوسفنده زنده به طور شبانه روزی و در هر کجای تهران در خدمت شماست. برای خرید گوسفند زنده ،گوساله و یا خروس زنده خود تنها کافی است با شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید. گوسفند زنده همچنین اقدام به ارسال دام و قصاب همراه با باسکول به آدرس مورد نظر شما خواهد نمود.

گوسفند زنده و خروس زنده

گوسفند سالم:

شناخت گوسفند سالم کار چندان سختی نیست و شما می توانید با خواندن این مقاله گوسفند سالم را تشخیص دهید. دامپزشکان 2 روش کلی برای این کار دارند.

  • مشاهدات ظاهری گوسفند زنده
  • بررسی حالات فیزیولوژیکی گوسفند

در واقع مشاهده ظاهری بهترین و سریعترین راه است.

سلامت ظاهری گوسفند:

⬅️برای تشخیص چاقی یا لاغری با لمس کردن مهره های پشت گوسفند زنده می توان به درصد گوشت و چاق و لاغر بودن گوسفند پی برد. سپس به قسمت دهان و بینی گوسفند را بررسی می کنیم و اگر آبریزش یا ترشحات چرکی دیده شود، می توان به نارسایی ریه گوسفند پی برد. برای اینکه از سلامت کبد گوسفند مطمئن شویم با کشیدن پشم گوسفند آزمایش ساده ای را انجام می دهیم که اگر پشم گوسفند به راحتی کنده شود نشان از نارسایی کبد گوسفند است.

⬅️راه دیگر برای تشخیص جگر سالم مشاهده آن پس از ذبح می باشد. گوسفند باید جگری صاف داشته و با برش جگر گوسفند رنگ جگری آن کاملا مشهود باشد. درون جگر گوسفند دو رگ وجود دارد که بعد از برش نباید انگل درون آن دیده شود. ممکن است در برخی موارد بعد از ذبح گوساله یا گاو آهنربایی از درون احشام حیوان یافت می‎شود این آهنربا برای جمع کردن فلزات خورده شده توسط حیوان در ۳ ماهگی گوساله به حیوان خورانده می شود تا از یک بیماری دامی جلوگیری شود و جای نگرانی ندارد.

نشانه های دیگر سلامت گوسفند داشتن جثه قوی، چشمان براق، پراشتها بودن و پرتحرکی و داشتن پشم و موهای صاف و نرم و لطیف و وجود پوزه مرطوب و خنک است.

◾️در دام های سالم غشاهای مخاطی در مخاط پوزه، سوراخ های بینی، چشم و پلک ها، دارای درخشش و صاف بوده و رنگ آنها صورتی کم رنگ می باشد اما در برخی بیماری ها نظیر زردی رنگ این مخاط ها تغییر کرده و زرد می شوند.

مشاهده علائمی چون خارج شدن ترشحات از بینی و چشم ها، ورم مفاصل، سرفه، عطسه، سرگیجه، بی اشتهایی، اسهال، لرزش، عدم تعادل عمومی بدن، تب، سقط جنین، لنگش و خارش پوست از نشانه های بیماری و عدم سلامت گوسفند است.

⬅️در بررسی فیزیولوژیکی که کار دامپزشک می باشد ویژگی های فیزیولوژیک در گوسفند و بز مورد بررسی قرار می گیرد که شامل طول عمر اقتصادی در گوسفند و بز ۶-۴ سال، دمای بدن در گوسفند ۳۹٫۵ و در بز ۳۹ درجه سانتیگراد، تعداد تنفس در گوسفند و بز ۱۹ بار در دقیقه، تعداد ضربان قلب در گوسفند ۱۲۰-۶۰ضربه در دقیقه است.

برای خرید گوسفنده زنده سالم تنها کافیست با ما تماس بگیرید و از سلامت دام مطمئن باشید.

فهرست مطالب

13 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز گوسفندی که قرچ قرچ می کند نشانه دل درد در ناحیه شکم دارد که باید ابتدا تب آن سنجیده شده و در صورت نداشتن تب از تایلوزن یا اکسی برای درمان آن استفاده کنید

  2. سلام من با اینکه بچه هستم صاحب یک گوسفند چاق که ممکن است تا ۶ ماه آینده احتمال ۲ قلو بودن است مک یک گوسفند داشتم از کسی خریده بودم که سر من را شیره مالید و آن گوسفند را کشدیم ک پدر بزرگ من یک گوسفند دیگر به من داد خیلی درشت بود ولی دیگر با این اطلاعاتی که شما به من دادید من را هوش یار کردید ممنون اگر کانال ید گروهی در این باره داری به بنده اطلاع دهید بازم ممنون

  3. سلام ممنون خیلی خوب است لطفا دررابطه با رفع مریضی های دام هم بنویسید برای هر مریضی چه دارویی استفاده شود متاسفانه من تا حال هر گوسفند مریض را به دکتر دامپزشکی نشان دادم نتواستند درد ان راخوب تشخطص دهند هردفعه هم کلی هزینه می کنم اخرش هم گوسفند از بین می رود مثلا ریزش اب از دهن ودندان کریچه کردن یا کف از دهنشاو بیرون می اید بعد از چند روز ازبین می رود متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.