یکی از لذیذترین و مفیدترین گوشت ها در جهان، گوشت گوسفند است که طرفداران بسیاری دارد. گوشت گوسفند برای طبخ انواع غذاها مناسب می باشد. در اینجا با قسمتهای مختلف گوشت گوسفند و کاربرد آنها آشنا می شوید.

  • شانه گوسفند

شانه گوسفند در نیمه پایینی بدن گوسفند قرار دارد و معمولا این قسمت به دلیل وجود استخوان، ارزانتر ارزان تر میباشد. معمولا این قسمت به دلیل وجود استخوان، ارزانتر از ران میباشد. میتوان کباب خوشمزه ای از این قسمت همراه با سبزیجات معطر تهیه کرد.

  • دنده گوسفند

این قسمت که جزء لذیذترین قسمت های گوشت گوسفند میباشد برای انواع خورش ها مناسب میباشد. کباب دنده که در ایران به شیشلیک مشهور است بسیار خوشمزه و پرطرفدار میباشد.

 

  • گردن گوسفند

گوشت گردن را میتوان به تکه های کوچک خرد کرد و در طبخ انواع خورش ها استفاده کرد. خوشمزه ترین تکه ها قسمتهایی است که یک تکه از گوشت یکرنگ به همراه لایه ای چربی در کنار هم قرار گرفته باشند.

  • سینه گوسفند

سینه در قسمت زیر شکم گوسفند قرار دارد. سینه گوسفند باید به آرامی پخته شده و قسمت چربی آن جدا گردد. میتوان سینه را از دنده ها جدا کرده و با سبزیجات معطر پخت. این قسمت برای کباب لذیذ است.

  • دمبالچه گوسفند

این قسمت در پشت بدن گوسفند قرار دارد و آبدار و خوشمزه میباشد. این قسمت را میتوان همراه با استخوان یا بدون استخوان کباب کرد. همچنین این قسمت برای سرخ کردن نیز مناسب میباشد.

  • راسته گوسفند

این قسمت در کنار ستون فقرات گوسفند قرار داشته و درصد چربی آن بسیار کم میباشد. راسته گران است و بسیار خوشمزه میباشد. برای پخت غذاهای مختلف و کباب میتوان از راسته استفاده کرد. تقریبا یک گوسفند ۳ کیلو گوشت راسته دارد.

گروه گوسفنده زنده به طور شبانه روزی و در هر کجای تهران در خدمت شماست. برای خرید گوسفنده زنده خود تنها کافی است با ما تماس بگیرید. گوسفند زنده همچنین اقدام به ارسال دام و قصاب همراه با باسکول به آدرس مورد نظر شما میکند.

7 دیدگاه در “قسمت های مختلف گوشت گوسفند برای چه غذایی مناسبند؟”

  1. گوشت گردن برای بریان اصفهان فوق عالی میباشد قابل توجه است که برای تهیه بریان اصفهان گوشت را اول اب پز با ادویجات لازم و گاها نوعی سبزی (مانند نعنا یا جعفری ویا اصلا هیچ سبزی نمیریزند مربوط به سلیقه است ) میپزند سپس چرخ میکنند در بریان اصفهان در مغازه ها از دنبه یا چربی گوسفند بسیار استفاده میشود اما در خانگی مقدار چربی بسیار کمتر است در موقع پخت جهت بریان اصفهان میزان پخت کمی کمتر از زمان ماهیچه پختن است وسلام نامه تمام خوش بگذرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.