خوراک کنسانتره پلت گوسفند

خوراک کنسانتره پلت گوسفند

مزایای پرواربندی گوسفندان و سود حاصل از پرواربندی

در هنگام پرواربندی گوسفندان شما باید به نکاتی چون انتخاب نوع گوسفند با توجه به شرایط آب و هوا، جثه گوسفند و همچنین تغذیه آن توجه ی ویژه ای داشته باشید. اگر به صورت دقیق و حرفه ای اقدام به پرواربندی گوسفند کنید می توانید بعد از سه چهار ماه سود کلانی از این شغل بدست آوردید. در این مقاله قصد داریم روش استفاده از خوراک کنسانتره پلت گوسفند را به شما آموزش دهیم.

فواید تغذیه به موقع گوسفند و استفاده از کنسانتره

اینکه تنها فکر کنید که باید هنگام پرواربندی باید گوسفندان را به چرا ببرید و به موقع به آنها آب دهید کاملا اشتباه است. شما باید تمامی پروتین ها و ویتامین های مورد نیاز برای گوسفند زنده را فراهم  کنید تا بعد از چند ماه با افزایش وزن گوسفند روبه رو شوید.

مواد خوراکی مورد نیاز گوسفند

 • کاه
 • یونجه
 • جو، ذرت، سویا، سبوس گندم، ملاس چغندر قند، مکمل های حاوی ویتامین ها، مواد معدنی ونمک که همگی در کنسانتر پلت گوسفند موجود است
 • آب معدنی و نمک به موقع

نکات رعایت شده هنگام استفاده از خوراک کنسانتره پلت گوسفند

 • اساس استفاده از این کنسانتره به این صورت است که هنگام مصرف و خوراندن آن به گوسفندان به مقدار لازم کاه و یونجه به گوسفندان دهید.
 • بهترین روش تغذیه گوسفند با کنسانتر پلت در ساعت شش صبح، ساعت ۱ الی ۲ ظهر، ساعت ۷ الی ۸ شب می باشد.
 • شروع مقادیر مصرف کنسانتره پلت برای گوسفندان کوچک جثه(۲۵ تا ۳۵ کیلوگرم) حداکثر ۹۰۰ گرم در طی سه وعده از کنسانتره استفاده شود که هر وعده ۳۰۰ گرم کنسانتره به اضافه ۱۰۰ تا ۱۵۰گرم یونجه و کاه به آن اضافه شود. برای گوسفندان جثه متوسط (۳۵ تا ۵۵ کیلوگرم) هر سه وعده حداکثر ۱۳۵۰ گرم کنسانتره یعنی هر وعده مساوی با ۴۵۰ گرم کنسانتره پلت همراه با ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم کاه و یونجه برای تغذیه استفاده شود. برای مصرف کنسانتر گوسفندان بزرگ جثه ( بالای ۶۰ کیلوگرم وزن) حداکثر ۱۸۰۰ گرم در هر سه وعده کنسانتره لحاظ شود که هر وعده مساوی با ۶۰۰ گرم همراه با ۴۵۰ الی ۵۰۰ گرم کاه و یونجه برای آنها در نظر گرفته شود البته اگر به هر علتی یونجه وجود نداشت باید از کاه گندم استفاده کنید.
 • پس از ۱۴ روز که از این جیره به گوسفندان دادید و شکمبه گوسفند به این جیره عادت کرد شما می توانید برای گوسفندان کوچک جثه تا ۴۵۰ گرم – برای گوسنفدان متوسط جثه تا ۶۰۰ گرم، و گوسفندان بزرگ جثه تا ۷۵۰گرم کنسانتره در هر وعده غذایی آنها افزایش و به همان مقدار کاه گندم و یونجه اضافه کنید.
 • با استفاده از جیره غذایی بالا هر ماه وزن گوسفند بین ۸ الی ۱۰ کیلوگرم افزایش پیدا می کند.
 • حتما محل نگهداری کنسانتره تمیز و خشک باشد
 • به موقع به گوسفندان آب بدهید .
خوراک کنسانتره پلت گوسفند
خوراک کنسانتره پلت گوسفند

گوسفند زنده پیام

عرضه کننده با کیفیت ترین دام زنده و حداقل قیمت همراه با قصاب و باسکول در محل شما ۰۹۱۲۲۰۰۵۰۲۹, ۰۹۱۲۷۱۲۵۳۴۵

7 دیدگاه در “خوراک کنسانتره پلت گوسفند”

 1. واگر مرتع وچراگاهی سرسبز وخرم در دسترس هست که نیازی به مکمل و کنسانتره هم نیست .اون گوشت ورزیده که تو مرتع عمل میاد رو چه جای قیاس با گوشت پرواری یه مشت پی. این قصه ها مال توشهر و خشکسالی ومحدودیتهاس

 2. پودر چربی و پودر ماهی رو با بلغور جو و ذرت وکمی نمک میکس کرده بزنید به کاه نمناک زود چاق میشن.یونجه گرونه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.