تعبیر خواب گوسفند زنده

تعبیر خواب-گوسفند-زنده

بعد از یک روز کاری همه ما دوست داریم استراحت کنیم و بخوابیم زیرا خواب برای بدن خیلی مهم می باشد. بزرگسالان بین 6 تا 10 ساعت نیاز به خوابیدن دارند زیرا که برای سلامت و بازسازی سیستم اعصاب، سیستم ایمنی و سیستم عضلانی_اسکلتی انسان‌ها و جانوران اهمیت دارد. شل شدن برخی ماهیچه ها چون فک پایین، کاهش دمای بدن، ضربان قلب از جمله تغییرات خواب است که کم کم به دیدن رویا منجر می‌شود. برخی از این رویاها معنای متفاوتی دارند از این رو به آن تعبیر خواب می گوییم؛ هر کدام از خواب ها تعابیر متفاوتی دارند اما به طور کلی تعبیر خواب گوسفند زنده و میش به معنای گرفتن رزق و روزی فراوان است.

تعبیر خواب چیست و چقدر واقعیت دارد؟

به هنگام خواب روح انسان از جسم خارج می‌شود و به عالمی فراتر می‌رود، برخی از این خواب ها نشانه هایی از سمت خداوند هستند که تعبیر آنها ممکن است خوشایند یا ناپسند باشند. البته تعبیر خواب تنها به خواب هایی تعلق می‌گیرد که در زمان بیداری به آن فکر نکرده باشید.

زیگموند فروید بنیان گذار تعبیر خواب در جهان است که اولین بار کتاب خود را در سال 1900 به چاپ رساند و از دید اسلام و حتی در قرآن از یوسف پیامبر بعنوان تعبیر کننده خواب یاد شده است که همان داستان معروف هفت گاو لاغر و چاق است.

هر خواب تعابیر مختلفی دارد

برخی از افراد ممکن است حتی بعد از بیدار شدن فراموش کنند که چه خوابی دیدن این می‌تواند به دلیل پریشان حالی، مخدوش شدن ذهن باشد اما برخی خواب ها چون عروسی کردن، مردن، شکستن دندان، دیدن بره، گوسفند و میش تعابیر مختلفی مانند تعبیر خواب گوسفند زنده دارد.

دیدن گوسفند در خواب چه تعبیری دارد؟

به طور کلی دیدن گوسفند، بره، میش در خواب محمد بن سیرین، جابر مغربی در مورد خواب گوسفند زنده تعابیر مختلفی نوشته اند که در اینجا بررسی می‌کنیم.

تعبیر خواب گوسفند به روایت محمد بن سیرین

 • تعبیر خواب گوسفند، غنیمت می‌باشد.
 • اگر در خواب ببینی گوسفندان زیادی داری که همه آنها متعلق به شماست یعنی مال و ثروت زیادی به دست می‌آورید.
 • خوردن گوشت گوسفند البته اگر پخته باشد به معنای دست یافتن به غنیمت فراوان است.
 • اگر ببینی پاچه گوسفند می‌خوری، به اندازه‌ای که خورده‌ای نعمت یا چیزی به تو می‌رسد.
 • تعبیر جگر گوسفند، مال و نعمت می‌باشد.
 • خوردن کله گوسفند به معنای دست یافتن به عمر طولانی و به دست آوردن مال حلال است.
 • اگر ببینی گوسفندی را قربانی کرده‌ای، اگر بنده و «برده» هستی، آزاد می‌شوی، یا اگر آزاد هستی، به رهایی و خلاصی دست پیدا می‌کنی و حج را به جا می‌آوری، یا اگر بیمار هستی، بهبود پیدا می‌کنی، یا اگر از چیزی ترسیده باشی، ایمنی پیدا می‌کنی، یا اگر در مضیغه و تنگنا هستی از تنگنا رها می‌شوی به گشایش می‌رسی، اگر این خواب را نزدیک عید قربان ببینی تاثیر آن بیشتر است.

تعبیر خواب دام به روایت ابراهیم کرمانی

 • تعبیر گوسفندی که فریاد می‌زند این است که از شخص بزرگی به تو سود و منفعت می‌رسد.
 • همراه شدن خر و گوسفند شما باهم، مال و اموال تو از جایی حلال می‌باشد.
 • خوردن کباب و بریان گوشت گوسفند یعنی به اندازه آن با رنج و سختی، مال و اموالی را بدست می‌آوری
 • اگر پوست گوسفند به دست آوردی، یـعـنـی رزق و روزی به دست می‌آوری.
 • داشتن گوسفند دنبه دار، یعنی صاحب فرزندی خوشبخت و ثروتمند می‌شوی که رزق و روزی گسترده و فراخی دارد.

تعبیر خواب دام زنده به روایت مغربی

 • صحبت کردن گوسفند با شما یعنی رزق و روزی تو افزایش می‌یابد.
 •  خوردن شیر گوسفند در خواب، تعبیرش این است که مال حلال به دست می‌آوری 
 • اگر در خواب ببینی سر تو مثل سر گوسفند شده است، تعبیرش جاهل و نادان خواهی شد.

دیدن چوپان در خواب چه تعبیری دارد؟

به طور کلی اکثر انبیا و اولیا الهی چوپان بودند از این رو ديدن چوپان در خواب بسيار نيکو است و اگر در خواب بینید که تعدادی گوسفند دارید که چوپان آنها شما هستید ثروت و مال زیادی به دست می‌آورید.

تعبیر خواب چوپان به روایت ابراهیم کرمانی

 • بردن گله گوسفند و بز به چرا در صحرا یعنی بدست آوردن فرمانروای منطقه‌ای از «عرب» یا «عجم»
 • چوپانی خوک ها به معنای ریاست و سروری بر گروهی بدکردار و بی دیانت است. اگر ببینی در بین خوک‌ها گشت و گذار می‌کنی، یـعـنـی به خاطر مال و اموالی که با ظلم و زور به دست می‌آوری، شاد و خرم خواهی شد.

تعبیر خواب چوپان به روایت ابن سیرین

 • چوپانی اسب به معنای حکومت و بزرگی است.
 • چوپانی خر به معنای بخت و اقبال است.
 • چوپانی گوسفند مال روزی حلال است و اینکه بر عده ای بزرگی و ریاست و سروری می‌کنی.

تعبیر خواب چوپان به روایت امام صادق

 • چوپانی کردن در خواب به معنای مراقبت و محافظت از مال مردم است.

⚪️دیدن بره در خواب چه تعبیری دارد؟

اکثرا موافقند که اگر در خواب بره ببینی به این معنی است که صاحب فرزند صالح خواهی شد.

تعبیر خواب بره به روایت محمد بن سیرین

 • دیدن بره در خواب اگر نر يا ماده باشد، فرزند است.
 • اگر کسی به شما بره داد یعنی صاحب فرزند می‌شوید.
 • کشتن بره در خواب یعنی از دست دادن فرزند شما
 • خوردن گوشت بره در خواب یعنی آمدن غم و اندوه از سمت فرزند
 • اگر ببینی آش سماق را با گوشت بره یا گوسفند و ماست شیرین می‌خوری، یـعـنـی به اندازه آن از افراد سپاهی و لشکری خیر و منفعت به دست می‌آوری.

تعبیر خواب بره به روایت امام جعفر صادق(ع)

به طور کلی امام صادق خواب بره را به چهار مورد تعبیر کرده اند: فرزند، مال حلال، معيشت، غم و اندوه.

تعبیر خواب بره به روایت ابراهیم عبدالله کرمانی

 • ديدن بره در خواب بدست آوردن مال حلال و خیر منفعت است.
 • داشتن بره در خواب، یـعـنـی به اندازه آن مال و غنیمت به دست می‌آوری .
 • کشتن بره یا بزغاله و خوردن از گوشت آن یعنی مصیبتی از جانب فرزند به شما می رسد.
 • اگر ببینی کباب و بریان بره خورده‌ای، یـعـنـی مقداری مال و اموال اندک به دست می‌آوری
 • اگر ببینی گوشت بره خوردی، یـعـنـی با شخص گمراهی پیوند و ارتباط برقرار می‌کنی.

نتیجه گیری :

با تعبیر خواب گوسفند زنده تا حدودی آشنا شدید و متوجه شدید که هر کدام به چه نکته ای در زندگی روزمره اشاره می نماید. برای موارد دیگر خواب ها در این زمینه باید به تعبیر افراد معتبر مراجعه نمایید تا از صحت آن مطلع گردید.

می توانید مقاله مرتبط زیر را مطالعه نمایید:

تعبیر خواب بز

Rate this post

فهرست مطالب

289 پاسخ

 1. من دیدم که کنارم چند گوسفند به بزرگی و بلندی یه اسب وجود دارن خیلی عجیب بود لطفا تعبیر کنین ممنون

 2. سلام من خواب دیدم تو حیاطمون گوسفند زیادی داریم حدود ۵؛۶تا…….بعد دیدم گوسفندا نیستن با خودم گفتم کاش میفروختیم خونه میگرفتیم بعدشم دیدم حیاطمون برف باریده صاحب خونه هم برفای حیاط رو پارو میکنه

 3. سلام ، من خواب دیدم چندنفر یک‌ گوسفند حلال کردن بعدش آوردن برای ما ، ولی کوسفند مرده یکسره فریاد میزنه من به قصاب گفتم چرا اینطوریه ، گفت درست حلالش نکردم اینجوری جیغ میزنه

 4. من خواب دیدم که تو یه دره هستیم یه کوه بالای دره بود البته قبلا اونجا بودم در واقع باغ خودمونه بعد شده بودم یه چوپان کلی گوسفند جلو دستم بودن داشتن چرا میکردن یکی از گوسفندا یه صداهای عجیبی از خودش در می اورد رفتم پایین تر از دره یه جاده اونجا بود چنتا ماشین باچند نفر ادم که یکیشون عموم بود بعد یه نفر سوار یکی ازماشینا شد واز روم رد شد منم هیچیم نشد پاشدم رفتم پیش گلم

 5. حواب دیدم یه گوسفند قهوای تو خونمونه من ازش میترسم اما نشون نمی دم که ازش میترسم که گوسفنده نفمه ازش میترسم و گوسفنده باهام حرف زد

 6. خواب دیدم برادرم ۳ گوسفند داره وهمگی زخمی وخونی بودن….وهمان لحظه یکی از گوسفندها ب زیر ماشین بزرگی میرود ومیمیرد لطفا تعبیرش رو بگویید

 7. سلام من خواب دیدم که دوتا بره خوشگل اوردیم خونه تو قفسه بعد از قفس در اومد میخاست فرار کنه نذاشتیم یکیشون

 8. سلام خواب دیدم برادرم ۶ماه فوت کرده دیدم از کمپ فرار کرده وقتی آوردن زنجیردستش بود واورو میزدن من نزاشتم دیدم یدفعه داداشم شبیه گوسفند شد

 9. سلام. من خواب دیدم به همراه یک پیرزنی که از فامیل هست و زن مهربان و مومنی هست یک گوسفند بسیار زیبا ظاهر شد و غذایی که آن زن درست کرده بود توسط من به گوسفند زیبا غذا داده شد..گوسفند بسیار رنگارنگ و زیبا بود و من از این کار لذت میبردم.

 10. خواب دیدم 3باررفتم بازارگوسفند خریدم 2بارگوسفندبزرگ خریدم دفه سوم دنبال بره کوچکتری بودم که بخرم ولی پیدا نکردم بخرم

 11. من خواب دیدم یه جایی هستم که چن تا مثل بیست تا یا یکم بیشتر گوسفند هست منم احساس میکنم باردارم وهمش مواظب بچم هستم که نکنه باعث شن بچم بیوفته

 12. مادرشوهرم بيمار است در خواب ديده همسرش كه سالها فوت كرده سه تاگوسفند داره و گفته اين گوسفندان براى پسرش كه همسر منه هست وقراره كسى بياد و اونهارو ببره چراء،يكبار هم خواب ديده مادرش كه سالهاست فوت شده لباس زيبايى به تن داره و فقط ميبينه كه مادرش داره ميره تعبير چى ميشه ممنون.

 13. خواب دیدم یه گوسفند لاغر دارم میخوام سر ببرم ولی اینقدر بهش علاقه پیدا کردم نتونستم فقط بوسش می کردم تعبییر چیه خواهشن جواب بدید

 14. سلام
  من در خواب دیدم یه بره ای دارم اومده بغلم بعدش بردم بزارم تو آغل دیدم گوسفندان دیگه ای اومدن دوتا از گوسفندان منو خوردن معنی اش چی میشه؟
  ممنون

 15. در خواب دیدم من و دوستم هر کدام ی بز غاله پر مو از تو درختای حیاطمون امد به سمت من و دوستم هر کدام ی بزغاله.تفسیرش چیه

 16. سلام خسته نباشيد من خواب ديدم كه داخل يه مطب دكتر بودم وقتي از مطب دكتر اومدم بيرون از پله ها گوسفند هاي زيادي داشتن ميرفتن كه تا منو ديدن همهشون ميپريدن و دنبال من ميومدن منم فرار ميكردم????
  تعبيرش چي هستش

 17. اول خاب بد میبینم بعدش در خابم میایم به مادرم های خود را میگویم بعدش مادرم مرا میگه فردا گسفند از کحا برایم پیدا میکنی؟!!
  میشه یکی برام تعبیر کند ؟!

 18. سلام من خواب دیدم که گوسفندان در آب افتادن و مردن و یک گوسفند هم جلو من در آب افتاد و مرد تعبیر این خواب من چیست

 19. سلام من خواب دیدم که گله گوسفندی از کنارم گذشتن و چند تاشون طرف من اومدن که هدایتشون کنیم طرف گله همه رو فرستادیم ولی ی گوسفند قهوه ایی موند من اونو نگهش داشتم تا ببرمش سمت گله که یدفه پای جلو سمت راستش شکست و خونم نیومد ساعت۸ صبح روز۲۵ماه قمری این خوبو دیدم معنیش چیه؟

 20. سلام .
  من خیلی اکثرا شب یا روز که میخوابم خواب میبینم گله گوسفندم گم شده و دارم دنبالشون میگردم ولی پیداشون نمیکنم.
  البته گوسفند زیاد دارم خودم .
  تعبیرش چیست؟ ؟

 21. چه خوب … ما شانس هم نداریم گوسفند پیدا کنیم!!!
  شما م که مادر تون خواب گوسفند دیدن، باید به مادر شوهرتون بگید گوسفند قربانی کنند برای مادر تون هم بفرستند!!!!!!!!! فقط بهش بگو تعبیر اش اینه که اون باید نذر را بده وگرنه دعوا میشه!!!!!!!!!!!!!!!

 22. سلام خواب دیدم که با همسرم تو وانت نشستیم که یکی بهمون علامت می ده پشت نگاه کن ،برگشتیم نگاه کردیم دیدی ام یه بره کوچیک همراه ما هست بعد نمی دونم چطور شد ما رفتیم جایی ایستادیم بعد همین بره زایمان کرد و یه نوزاد پسر بدنیا اورد که اون نوزاد همون پسرم خود من هست.من هم کلی ذوق کردم که چقدرر خوب پسرم ۵ ماه بدنبا اومد و سالم هست. و احساس می کنم شانسی بود که اون گوسفند پبدا کردیم.

 23. سلام من خواب دیدم که با عشایر هستم داشتیم کوچ میکردیم با خیلی گوسفند بودیم
  همه گوسفندا وخانواده و …..بقیه از اب به اونوررودخونه رفتن
  ولی من وقتی خواستم برم اب طوفانی شدو سرجای خودم موندم بعداز چندروز یه خانواده کوچ نشین اومدن و من و با خودشون بردن

  لطفا تعبیرشو بهم بگید

 24. مادرم خواب دیدشوهرم گوسفندگرفت بردتوحیاط شون زیردرخت انجیربست بهش گفت چرااوردی گفت نذرکردم میخوام قربونی کنم….لطفاتعبیرش روبگین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *