درمان بیماری کپلک گوسفندان

درمان بیماری کپلک گوسفندان

کپلک جگر گوسفند یا فاسیولا هپاتیکا نوعی انگل به شکل کرم پهن است که از خون میزبان تغذیه می کند. بیماری کپلک گوسفندی با وجود نوعی کرم داخل جگر گوسفند باعث لاغری، کم خونی، اسهال گوسفند می شود از این رو برای درمان بیماری کپلک گوسفندان باید به آن داروی ضد کپلک بدهید. به طور کلی انگل های داخلی که در بدن گوسفندان وجود دارند شامل : کپلک – تنیای روده ی گوسفند – انگل های معدی-ریوی می باشد.

می توانید مقاله مرتبط زیر را هم مطالعه نمایید:

آشنایی با انگل‌های گوسفند

بهترین روش برای تشخیص بیماری کپلک گوسفندان مشاهده تخم های زرد متمایل به قهوه ای در مدفوع گوسفندان است. البته انسان ها به این بیماری هم مبتلا می شوند. بهترین راه تشخیص آزمایشگاهی دیدن تخم انگل در مدفوع افراد مشکوک به بیماری است که حداقل سه روز از خوردن مواد گوشتی خودداری کرده باشند.

خصوصیات کرم انگلی فاسیولا

این نوع کرم پهن شکل است که سری کوچک و بدن پهن دارد. از راه بدن خون را می مکد و از طریق دهان مواد زائد را بیرون می دهد.

نحوه شیوع بیماری کپلک جگر گوسفند

بیماری کپلک گوسفندان معمولا در ماه های مارس و دسامبر در انگلستان شیوع دارد که با وجود پرورش گوسفندان و خوردن دام از مراتع آلوده و مرطوب باعث ورود انگل به داخل بدن آنها می شود.

علائم بیماری کپلک گوسفندی

 • لاغری
 • ضعف
 • تورم زیر گلو
 • کم خونی
 • ریزش پشم ها
 • اسهال
 • کاهش وزن

درمان بیماری کپلک جگر گوسفندی با تزریق داروی ضد کپلک

برای از بین بردن انگل کپلک حتما باید قبل از پرواربندی گوسفندان داروی ضد کپلک به نام داروی ضد کرم تری کلابندازول به آنها بدهید.

نتیجه گیری :

گروه گوسفنده زنده به طور شبانه روزی و در هر کجای تهران در خدمت شماست. برای خرید گوسفند زنده ،گوساله و یا خروس زنده خود تنها کافی است با شماره های موجود در سایت با ما تماس بگیرید. گوسفند زنده همچنین اقدام به ارسال دام و قصاب همراه با باسکول به آدرس مورد نظر شما خواهد نمود.

گوسفند زنده  خروس زنده
Rate this post

فهرست مطالب

3 پاسخ

 1. سلام چه داروی برای سرفه کردن گوسفند یا میش آبستن خوب است لطفاً راهنمای کنید دیدگاه من به شما فقط اعتماد میباشد

 2. با سلام
  بنده مدتی هس که به پرورش گوسفند لاروف و لاکن که هم چن قلوزا و هم پرشیر هستن رو آوردم و خیلی اینده خوبی رو برا این نژادا متصورم.
  دوستان به خاطر قیمت سنگین علوفه و کنسانتره حتما قبل از خرید دام تحقیق کنید تا متضرر نشید.
  جهت مشاوره ۰۹۳۶۳۷۸۴۰۶۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *