دنبلان گوسفندی چه خواصی دارد

دٌنبلان یا دٌنبالان به قسمت بیضه گوسفند، گاو، بز می‌گویند که کباب آن در اکثر کشورهای مدیترانه و بخصوص کشورمان زبان زد است. کسانی که به خوردن مشروب و عرق مشغول هستند معمولا کباب دنبلان را به عنوان یک مزه خوب می‌دانند. از دنبلان گوسفندی بعنوان یک مواد غذایی مغذی بعنوان تقویت کننده اسپرم، رشد فولیکول مو و حتی بالا بردن درصد باروری زنان نام برده می‌شود.

با اینکه حکم خوردن دنبلان از دید مراجع تقلید در کشورمان حرام است اما به دلیل وجود مقدار بالای تستسترون موجود در دنبلان گوسفندی مردم آنرا بعنوان یک مواد غذایی عالی برای افزایش هورمون تستسترون مردانه و تقویت کننده اسپرم می‌دانند.

دنبلان گوسفند جزو اعضای حرام گوسفند است

در دین اسلام هفت عضو حرام گوسفند ۱)آلت تناسلی نر، ۲) آلت تناسلی ماده، ۳) بیضه، ۴) مثانه (شاش‌دان)، ۵) کیسه صفرا (زهره)، ۶) خونی که در زمان سر بریدن از گلوی حیوان خارج می‌شود، و ۷) غده‌های موجود در گوشت را شامل می‌شود.

برای تقویت اسپرم مردانه می‌توانید دنبلان را انتخاب کنید

از دید پزشکی شاید خوردن دنبلان زیاد مفید نباشد اما به دلیل وجود مقدار زیادی تستسترون در دنبلان، اکثر مردم خوردن دنبلان را به عنوان یک مواد غذایی عالی برای افزایش هورمون مردانه و بالا بردن تستسترون مردان می‌دانند. با خوردن مواد غذایی عالی و تقویت اسپرم خود می‌توانید درصد بارداری را افزایش دهید.

تقویت اسپرم مردانه با خوردن دنبلان

با خوردن مواد غذایی زیر باعث افزایش تستسترون و تقویت اسپرم شوید

با افزایش سن و عبور از مرز ۳۰ سالگی میزان هورمون تستسترون در آقایان روبه کاهش است و عملا باعث کاهش میل جنسی، بروز اختلالات نعوظی، نوسان خلق‌وخوی و مشکلاتی در تمرکز و حافظه منجر می‌شود. از این رو بهتر است با خوردن مواد غذایی پر انرژی باعث تقویت اسپرم مردانه شوید.

 1. عسل
 2. گوشت
 3. کلم
 4. مارچوبه
 5. تخم مرغ
 6. موز
 7. هندوانه
 8. بادام
 9. مرکبات
 10. ماهی تن
 11. انار
بهترین مواد خوراکی برای افزایش میل جنسی در آقایان

چرا خوردن دنبلان حرام است؟

دنبلان به مانند طحال، زهره دان، مثانه و آلت تناسلی جزو اعضای حرام گوسفند محسوب می شود که طبق احادیث آنرا حرام می دانند و برای بدن مضر می دانند.

روایت است که امام صادق فرموند: که حضرت ابراهیم در حال قربانی کردن گوسفند بود که شیطان نزد ایشان آمد و گفت سهم من را از قوچ بده. که حضرت ابراهیم فرمودند سهم تو از این گوسفند قربانی که برای فرزندم قربانی می کنم چه خواهد بود. که از جانب خدا وحی شد که سهم ابلیس از گوسفند طحال و بیضه قوچ است که جزو اعضای حرام گوسفند محسوب می شود.

آموزش درست کردن کباب دنبلان

برای درست کردن کباب دنبلان بهتر است در کنار آن جگر گوسفندی را اضافه کنید تا طعم خاصی به کباب دهد.

مواد لازم برای ساخت کباب دنبلان

 1. دنبلان
 2. جگر گوسفندی
 3. نصف قاشق سیر
 4. روغن زیتون
 5. فلفل سیاه
 6. زیره
 7. نمک

چونکه دمای حرارتی دنبلان بالاست به همین دلیل دنبلان را به قسمت های کوچکتری نسبت به جگر گوسفندی خرد می کنیم. در ادامه با اضافه کردن موادی چون سیر، روغن زیتون، فلفل سیاه، زیره و نمک باعث طعم دار شدن کباب می شویم.

توجه داشته باشید که هنگام سیخ کردن دنبلان و جگر گوسفندی به سرعت سیخ ها را بچرخانید تا دنبلان نیفتد.

95 دیدگاه در “دنبلان گوسفندی چیست”

 1. ما که باردار بودیم تهوع وحشتناک داشتیم هر دقیقه بهمون گفتن دمبلان بخور حله… یه کوچولو کبابی خوردیم تهوع پر. بزاق ازاردهنده ی دهان پر. درود بر هرکه روز اول این نسخه رو پیچوند.

 2. از شوخی بگذریم هنوز اکثرا سرتون گیر کرده تو حرام واز قشنگیای دنیا غافلید
  حرامه چی اقا بخور به زنت.به دوست دخترت.یاهمون عشقت بیشتر برس(نیازهاشو برطرف کن)
  فردا روز زندگیتون به خاطر برطرف نشدن نیاز به هم نریزه

  1. پریسا خانم شما بهتره خایه بز بخوری تا به گوسفند عادت کنی بعدش بیای گلوپی خایه من بلیسی

 3. سلام لااقل نظرات را چک کن بعد بذار,دوم خواص علمی دنبلان را بپرس,حرام بودنش جای خود,خواص دارویی ش جای خود,اختلاسم حرام اما تمام مسؤلین با ایمان انجام میدم.

 4. بسیار بسیار بسیار خوشمزه و مقوی میباشد، افزایش اسپرم،قدرت در دفعات آمیزش،آرامش در کمر،آرامش خیال در کیر،قدرت در مشخص کردن جنس دختر یا پسر در روز حامله کردن و نرم تر شدن خایه های خورنده دنبلان😌

 5. شما مذهبی‌ها نخورید.به بقیه چکار دارید که دوست دارند بخورند؟! تازه فحش هم میدهند!! دست نویسنده درد نکند.به حرف این غارنشینها گوش نکن وگرنه بازدیدت میشه صفر!

  1. خوب کاری کرده طرز پاشو گذاشته میروم زیادی نخور دوس نداری اینجاچه گوهی میخوری سیهدیردا سیکیم هردن بیرزادیوی

  1. شمامردافقط ازمردانگی همونی که وسط پاتونه رودارید وگرنه همونم خودتون بخوریدکم نیارید

  1. پریسا خانم شما بهتره خایه بز بخوری تا به گوسفند عادت کنی بعدش بیای گلوپی خایه من بلیسی
   پریسا یه سر بزن قزوین در خدمتیم با خایه مردونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.