در بیشتر کشورهای جهان سیرابی و شیردان گوسفند و گاو مصرف خوراکی دارد زیرا از نظر غذایی ارزش بالایی دارد.

سیرابی و شیردان چیست؟

اصولا نشخوارکنندگان دارای معده ۴ قسمتی شامل سیرابی، شیردان و قسمت هایی به نام نگاری و هزارلا هستند که بافت عضله دیواره آن‌ها از جنس عضلات صاف بوده که از نظر ترکیب و ساختمان با عضلات مخطط مثل ماهیچه‌ها و عضله قلب فرق دارد و درای پروتئین، چربی، ویتامین و املاح معدنی هستند. سیرابی، مخاط معده گاو یا گوسفند است.

سیرابی اشکال مختلف مانند لانه زنبوری، بافت صاف و … دارد و اغلب رنگ آن پس از تمیز شدن سفید است. این غذای سنتی در کشور ما طرفداران بسیاری دارد و در هند و پاکستان نیز مصرف زیادی دارد.

کالری این ماده غذایی در مقایسه با گوشت گاو و گوسفند کمتر است. نوع پروتئین آن حیوانی و از نظر اسیدهای آمینه کامل‌تر از پروتئین گیاهی است. با مصرف ۱۰۰ گرم سیرابی ۸ درصد نیاز بدن به کلسیم را رفع می‌کند و مصرف این میزان سیرابی حاوی ۷ گرم پروتئین و ۴ گرم چربی است.

خواص باورنکردنی سیرابی:

آهن موجود در سیرابی برای رفع کم خونی مناسب است و به دلیل داشتن عنصر سلنیوم که حاوی آنتی اکسیدان می باشد خاصیت ضد سرطانی دارد. سیرابی کلسترول بالایی ندارد. یکی دیگر از خواص سیرابی وجود روی است که ماده مهمی برای افزایش بلندی قد می باشد و باعث پرپشتی مو شده و مانع ریزش موی سر می‌شود. همچنین روی باعث افزایش تولید اسپرم، افزایش حس چشایی، بویایی و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

سیرابی دارای انواع ویتامین‌ها شامل ویتامین B1، B2، B6،B12  و ویتامین A است. بنابراین خوردن آن برای افراد و حفظ سلامتی حائز اهمیت است البته باید توجه کرد که سیرابی را باید قبل از پخت به خوبی بشوییم. همچنین خوردن پرزهای سیرابی در صورتی که به خوبی شسته شده باشند، مشکلی ندارد فقط افراد باید توجه داشته باشند که برای مصرف سیرابی بهتر است آن را با آب لیمو سرو کنند تا جذب آهن آن افزایش یابد. نمک نیز سیرابی را خوشمزه میکند.

خرید سیرابی:

هنگام خرید سیرابی نباید بوی تعفن بدهد. در فصول تابستان و پاییز که علوفه تازه زیاد است رنگ سیرابی سفید است اما در فصل زمستان و بهار که علوفه تازه نیست رنگ سیرابی کمی تیره تر می شود. خوردن ۳ الی ۴ بار سیرابی در ماه مفید است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.