گوسفند نژاد شال

گوسفند نژاد شال

هر یک از گوسفندانی که مشاهده می کنیم و به نظر ما یکسان هستند، دارای یک خصوصیت ظاهری یکسانی نیستند و حتی اگر به آن ها دقت کنید می بینید که شکل برخی از اندام ها و نیز خصوصیت رفتاری و حتی تولیدی آن ها با هم متفاوت می باشد.

دسته هایی از گوسفندان را که دارای خصوصیات تقریبآ مشابهی دارند در دسته های یکسان قرار می دهند و هر کدام از این دسته ها را یک نژاد می نامند. نژاد های مختلف گوسفندان علاوه بر تغییرات ظاهری و رفتاری دارای زیست بوم های مختلفی هستند و در محیط هایی با شرایط گوناگون توان زیست و رشد را دارند. از این رو اگر می خواهید که به پرورش این نوع از حیوانات بپردازید باید ابتدا انواع مختلف نژاد های گوسفندان را از نظر شیوه و محیط مورد نیاز زیست و نیز خصوصیات دیگر شناسایی کنید و سپس به خرید گوسفندان اقدام کنید.

علاوه بر آن اگر قصد تهیه ی گوسفند زنده را برای کشتار و ذبح کردن دارید باید نوع نژاد آن را بدانید زیرا تمامی نژاد های گوسفندان تولیدات یکسانی ندارند و برخی از نژاد ها می توانند میزان فراوان و نیز باکیفیتی از گوشت را در اختیار انسان قرار دهند در حالی که سایر نژاد ها ممکن است که سهم تولیدی گوشت بالایی نداشته باشند و کیفیت گوشت آن ها زیاد نباشد. تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا به تفسیر یکی دیگر از نژاد های گوسفندان به نام گوسفند شال بپردازیم.

گوسفند نژاد شال
گوسفند نژاد شال

خصوصیات گوسفندان شال:

گوسفندان شال در زمان تولد دارای پشم ها و پوستی به رنگ خاکستری تیره و حتی مایل به سیاه هستند و با رشد گوسفند این رنگ پوست و پشم به شکری متمایل به خاکستری مبدل خواهد شد. به روی پیشانی این نوع از گوسفندان لکه های سفیدی قرار دارد که حتی گاهی تا پشت سر گوسفند هم ادامه دار شده است. اگر گوسفند شال را از نیم رخ مشاهده کنید شاهد محدب بودن بینی گوسفند خواهید شد. این نوع از گوسفندا دارای منگوله هایی در زیر گلو و یا زیر گوش می باشند که حالت آویزان دارد.

این گوسفندان جزء گوسفندان دارای دنبه محسوب می شوند که سایز دنبه ی آن ها هم بزرگ است و تا بالای مفصل خرگوشی قرار گرفته و ادامه دارد.

گوش های این نژاد شال گوسفند بزرگ است به طوری که در مقایسه با برخی دیگر از نژاد ها بزرگ بودن سایز گوش آن ها کاملآ ملموس می باشد. حالت گوش های گوسفندان شال افتاده و آویزان است.

این نوع از گوسفندان در قسمت هایی از سر، دست و پا و نیز قسمت زیر شکم خود مویی ندارند به گونه ای که پوست گوسفند در این نواحی قابل مشاهده می باشد. سر گوسفندان نژاد شال طویل است و البته این میزان طویل بودن کم و بیش متغییر می باشد.

چشم های این حیوانات عمومآ برجسته و بزرگ اند و نیز پوزه ای درست و کلفت دارند. پیشانی این نوع از گوسفندان صاف است و نسبتآ کوتاه تر از سایر نژاد ها می باشد. در این نژاد هم میش ها و هم قوچ ها بدون شاخ هستند و زائده ی شاخ در قسمت سر گوسفندان دیده نمی شود.

گوسفند نژاد شال
گوسفند نژاد شال

زیست بوم گوسفندان شال:

گوسفندانی که از نژاد شال هستند عمومآ دارای زیست بومی در منطقه ی بوئین زهرا هستند و این منطقه به عنوان زادگاه اصلی این نژاد از گوسفندان محسوب می شود. با توجه به خصوصیات ظاهری و فیزیولوژی این نوع از گوسفندان بری زیست در محیط های سرد و کوهستانی اصلآ مناسب نمی باشند و به هیچ عنوان نمی توانند در این گونه از مناطق زیست داشته باشند.

خصوصیات گوشت گوسفندان شال:

گوسفندان نژاد شال دارای گوشت مرغوبی هستند و نیز تولید شیر خوب و باکیفیتی دارند از این رو این نژاد های گوسفندان را در دسته ی گوشتی و شیری دسته بندی می کنند.
اگر قصد خرید گوسفند نژاد های خاصی را دارید می توانید این گوسفند زنده خود را از مرکز خرید و فروش دام زنده در تهران به صورت آنلاین و غیر حضوری انجام دهید. این مرکز عرضه کننده ی تمامی نژاد های گوسفند زنده با سلامت و نیز بهداشت بالا می باشد که فروش خود را طبق وزن گوسفند زنده و نیز قیمت روز گوسفند زنده انجام خواهد داد.

21 دیدگاه در “گوسفند نژاد شال”

 1. تعدادی بره ومیش شال جهت داشت میخواستم لطفا قیمت هرکدام وزمان ومکان مراجعه رابفرمایید باتشکر

  1. با سلام،
   کاربر گرامی لطفاً با شماره بالای سایت تماس بگیرید تا راهنمایی شوید

 2. باسلام خدمت شما چندین مرتبه باشماتماس گرفتم ولی جواب ندادید لطفا من رابرای خرید چندراس بره ومیش نژاد شال راهنمایی کنید اسدی کرم از شهربابک استان کرمانم

  1. با سلام، لطفا با دیگر شماره های سایت در صفحه تماس با ما تماس بگیرید، حتما با آقای احمدی صحبت کنید

 3. با سلام خدمت شما
  بنده میخوام چهل راس گوسفند شال بگیرم میخواستم ببینم قیمتش چنده لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

 4. خرید حضوری در آدرس
  انتهای اتوبان ستاری – شمال میدان دانشگاه – ۱ کیلومتر به سمت غرب جنت آباد یا باکری – نبش خیابان کشاورز – درب سفید باغ انار
  تلفن تماس 09122005029

 5. سلام تعداد ده راس گوسفند شال ماده میخوام قیمتش چقدر هست ماده بره زیر سی کیلو اگه میشه من رو مطلع کنید۰۹۱۱۵۶۵۴۹۹۱

 6. سلام تعداد ۵۰راس گوسفند داشتی جوان نژاد شال میخواستم برای خراسان رضوی.قیمت چنده لطفا راهنمایی کنید.۰۹۱۵۳۲۹۷۹۰۴

 7. فکر نکنم انقدر متقاضی برای گوسفند شال باشه اینهاهم که درخواست دادن از خود اعضای همین سایت هستن برای بازار گرمی گذاشتن اینم دیدگاهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.