گوشت گاو یا گوسفند، کدام یک برای خوردن بهتر است ؟

گوشت گاو یا گوسفند، کدام یک برای خوردن بهتر است ؟

گوشت گاو یا گوسفند، کدام یک برای خوردن بهتر است ؟

گوشت قرمز انواع مختلفی دارد: گاو، گوشت گاو، گوسفند، گوساله، بوفالو، بره، گوزن، شتر و شترمرغ.

اما سوال این است که ویژگی های گوشت این حیوانات در مقایسه با یکدیگر چیست؟

ابتدا باید بدانید که گوشت حاوی بافت عضلانی، لاشه همراه با بافت چربی است. بسیاری از خانواده ها بر این باورند که گوسفند دارای ارزش غذایی بالاتر از گوشت گاو است. از آنجا که بافت نرم و طعم ظریف، هیچ گونه دیگری از گوشت به طعم و مزه خود.

گوشت گاو یا گوسفند، کدام یک

 گوشت گاو یا گوسفند:

درست است که گوشت گوسفند شکل ظاهری بهتر ، بافت و طعم ظریف تر و هضم سریعتری نسبت به گوشت گاو دارد. اما شما باید بدانید که مواد غذایی گوسفند و گوساله برابر است. مقدار روی، آهن و ویتامین B12 در هر دو مورد یکسان است. تفاوت این است که گوشت گوسفند دارای چربی بسیار زیاد است و کلسترول و تری گلیسیرید را در خون افزایش می دهد اما علاوه بر این گوشت گوساله کمتر چرب است و میزان کلسترول پایین تر نسبت به گوسفند دارد.

بنابراین افرادی که دارای چربی خون بالا، بیماری قلبی و دیابت هستند، بهتر است گوشت گوسفند را از رژیم غذایی خود حذف کنند.

گوشت گاو یا گوسفند

تحقیقات جدید نشان می دهد که گوشت گاو برای بدنسازان مناسب تر است و به افزایش سطح تستوسترون کمک می کند. با این حال، اگر این حیوانات در طبیعت رشد کنند و به طور طبیعی تغذیه شوند، نسبت به دیگر چهارپایان، ارزش غذایی بالاتر، طعم بهتر، محتوای پروتئین نسبت به بافت چربی بیشتری خواهند داشت. این امر به افزایش قدرت عضلانی و توده عضلانی بدنساز کمک می کند.

مجموعه گوسفند زنده پیام با هدف مکانیزه کردن فرایند ارسال گوسفند زنده و عرضه با کیفیت ترین گوسفند زنده، دام زنده، گوساله و گاو زنده در سراسر ایران، در هر زمان و با حداقل قیمت ، راه اندازی شده است.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.