زمان مناسب خرید دام برای پرواربندی


یکی از مسائل مهم و سودده برای دامدار، خرید دام با قیمت پایین می باشد. با توجه به هدف دامدار از پرواربندی زمان مناسب خرید بره را می توان پیش بینی کرد. اگر هدف از پرورش گوسفند فروش شیر و فرآورده های آن است بهترین زمان خرید بره ها فصل شیردهی است. برای تشکیل گله شیری بهترین دام ها میش هایی است که پستان بزرگ تر و بره های قوی تری دارند.

اگر هدف از پرورش دام فروش پوست آن است بهتر است گوسفندانی از نژاد پوستی بخرید و بهترین زمان برای خرید این دام ها فصل زایمان آن ها است. خرید بره های شیری نژاد پوستی را باید از مراکز پرورش این نژاد ها انجام داد و بره هایی که کمتر از یک هفته هستند را پس از بررسی خریداری نمود. بره هایی که پوست مرغوب تری دارند و از میش های قوی و پرشیر بدنیا آمده اند را خریداری نمایید.

بهترین زمان برای خرید گوسفند نر یا قوچ، دو ماه پیش از فصل جفتگیری است.

⚪️زمان مناسب خرید دام برای پرواربندی چه زمانی است؟

برای تشکیل گله داشتی خرید دام هایی با سن ۱۲ تا ۱۸ ماه توصیه می شود. معمولا دامدار خرید گوسفندان یکساله را ترجیح می دهد اما به دلیل این که گوسفندان یک ساله هنوز تجربه زایمان را نداشته اند نمی توان خصوصیات آن ها را به خوبی شناخت.

در ایران زمان زایمان میش ها اواخر زمستان تا اوایل بهار است و در این فصل مراتع سبز به وفور یافت می شود و دام به راحتی می تواند به اندازه کافی چرا کند.

دامدارانی که قصد پرواربندی و تولید گوشت دارند بهتر است در اوایل تابستان اقدام به خرید بره های شیری از نژاد گوشتی نمایند تا بتوانند در طول سال دو دوره بره پرواری به فروش برسانند.

⚪️ چرا بهترین زمان برای خرید بره شیری در تابستان است؟

  • خرید بره های شیری در اوایل تابستان بهتر است زیرا تا زمان پرواربندی سیستم استخوانی شان تکامل بهتری پیدا می کند.
  • در تابستان بره ها قیمت پایین تری دارند و دامدار با هزینه ای کم می تواند گله ای بزرگ تشکیل دهد.

بره های شیری به دلیل نژاد، وزن، جثه و منطقه فروش متفاوت قیمت های متفاوتی دارند.

⚪️مراکز مناسب خرید دام برای پرواربندی:

مکان های عرضه دام در روستاها و مراکز مناسب فروش بره ها و گوسفندان که مورد تایید دامپزشکی می باشند بهترین محل ها برای خرید دام به تعداد زیاد است. زیرا در این مکان ها به دلیل وجود تعداد زیاد بره و گوسفند از نژادهای مختلف، انتخاب دام مناسب به تعداد زیاد کار آسانی می باشد.

گروه گوسفند زنده (Livesheep.com) یکی از معتبرترین مراکز عرضه دام و گوسفندان پرواری از نژادهای مختلف ایرانی است که اقدام به فروش دام های مورد تایید دامپزشکی با هر تعدادی می نماید. گوسفندانی که توسط مرکز فروش گوسفند زنده عرضه می شود همگی در مناطق ییلاقی پرواربندی شده و با مناسب ترین قیمت ها به فروش می رسند.

اگر قصد پرواربندی نژادهای مختلف گوسفند و پرورش آن را دارید باید بدانید خرید بره های سالم نیمی از هزینه های پرواربندی می باشد. مرکز فروش گوسفند زنده در هر ساعت شبانه روز و در هر کجای تهران آماده فروش بره های سالم از هر نژادی و مورد تایید شهرداری به شما می باشد.

 

 

Rate this post

فهرست مطالب

88 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید من حدود 50 تا 60 عدد بره بین 20 تا 30 کیلو لازم دارم برا شهر گچساران اگه کسی داره لطفا ب شماره 09179436065 پیام بده ممنون میشم پولم نقده برا پروار میخام

  2. باسلام خریدار ۴۰ عدد بره بین ۲۰ تا ۳۰ کیلو هستم برای پروار بندی هستم .لطفا با شماره ۰۹۹۰ ۲۰۷ ۲۶ ۷۰ تماس یا پیام بدهید..ممنون…درضمن اولین باره که میخام کار پروار انجام بدهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *