نکات مهم در مورد چگونگی انتخاب و خرید بره پرواری

اگر قصد پرواربندی نژادهای مختلف گوسفند و پرورش آن را دارید باید بدانید که خرید بره های سالم نیمی از هزینه های پرواربندی می باشد. مرکز فروش گوسفند زنده در هر ساعت شبانه روز و در هر کجای تهران آماده فروش بره های سالم از هر نژادی و مورد تایید شهرداری به شما می باشد.

می توانید مقاله مرتبط زیر را هم مطالعه نمایید:

نحوه انتخاب نژادهای گوسفند و بز برای پرورش سود آور گوسفند و بز

انتخاب بره های شیری سالم از نژاد مطلوب موجب افزایش چندین برابری سود آوری در یک دوره پرواربندی خواهد شد.

ویژگی های بره شیری مناسب:

  1. بهتر است دامدار هنگام خرید بره لاغر را انتخاب کند اما نه بره های لاغر و بیمار
  2. بره هایی که دست و پا، گردن كوتاه، رانهای قوی و دنبه کوچک دارند برای پرواربندی بسیار مناسب هستند.
  3. در خرید دام برای پرواربندی توجه به عرض و طول مهره های پشت مهم بوده و این قسمت مهمترین بخش لاشه است زیرا قسمت راسته را تشکیل می دهد. همچنین بخش سینه نیز باید پهن بوده و پاهای جلو به هم نزدیك نباشد. بره سالم دارای دست ها و پاهایی چهار ستون مستقیم و متقارن زیر بدن است.
  4. بره هایی که عمق بدن و سینه بیشتری دارند لاشه مرغوب تری دارند.
  5. باید راه رفتن بره را تماشا کنید تا از سلامت ظاهری آن مطمئن شوید. بهتر است بره های سرزنده را خریداری کنید.
  6. هنگام خرید بره های شیری چشم های آن ها را بررسی کرده و از سلامت آن ها اطمینان حاصل کنید. چشم های بره های سالم دارای پلک صورتی رنگ است. سن دام را نیز می توانید با بررسی دندان هایش تخمین بزنید.
  7. برای خرید بره پرواری مناسب ترین بره ها 4 الی 7 ماه سن و 25 الی 35 كیلوگرم وزن داند.
  8. بهتر است بره هایی با وزن یكنواخت و وضعیتی متوسط و مانند هم انتخاب کنید.

نکات مهم در مورد چگونگی انتخاب و خرید بره پرواری

 

گله خوب گله ای است که هنگام نگاه کردن به آن ها نیمی از آن ها در حال نشخوار باشند. در واقع نشخوار زیاد، نشانه سلامت بره است. نشخوار خوب نشانه گوارش سالم و خوب غذا خوردن دام می باشد.خرید دام سالم برای بهداشت محل پرورش بسیار مهم بوده و مانع از انتشار بیماری های واگیر در بین گوسفند های دیگر می شود.
یکی از نکات بسیار مهم هنگام خرید توجه به شکم بره است. شکم بزرگ می تواند ناشی از خوراندن کاه و آب نمک به دام توسط فروشنده باشد که موجب باد کردن شکم و افزایش وزن آن خواهد شد. در صورت مشاهده این مساله هنگام خرید بره باید 1-2 کیلوگرم از وزن آن کم شود.

نتیجه گیری :

یک دامدار موفق دامداری است که بره های شیری را از مراکز عرضه دام معتبر زیر نظر شهرداری خریداری نماید. یکی از معتبرترین و قابل اعتماد ترین مراکز فروش دام مرکز فروش دام گوسفند زنده است که بره های سالم مورد تایید دامپزشک از همه نژاد های ایرانی مانند نژادهای گوشتی و شیری به فروش می رساند.

Rate this post

فهرست مطالب

4 پاسخ

  1. سلام من میخوام گوسفند پرواری بخرم از کجا باید خرید برای پنجاه گوسفند چقدر سرمایه نیاز داره

  2. سلام من ۲۰ راس بره حهت طالقان به منظور چاق کردن و پرواری نیازمندم کجا برم بخرم ادرس پستی دقیق میدهید روی تلفن همراه یا وات ساب بدهید شماره ۰۹۱۲۱۵۴۱۱۹۳ ..جون در روستا هستیم نت خیلی ظعیفه .. در ضمن الان تو مهرماه ۹۸ هستیم . ممنون از زاهنمایی ۰۹۱۲۱۵۴۱۱۹۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *