گوسفندان زندی

گوسفندان زندی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

گوسفندان زندی

گوسفندان زندی دارای رنگ پشم متغیر بین رنگ های کبود تا سیاه را دارند. این گونه گوسفندان از پوست و پشم بسیار مرغوبی بهره مند هستند. گوسفندان را با توجه به نوع بازدهی آنان دسته بندی می کنند. گوسفندان زندی در نوع و دسته ی گوشتی- پوستی دسته بندی می شوند.

ویژگی های نژاد زندی:

زیرا این نوع از گوسفندان بسیار مورد توجه از نظر پوست می باشند و پوست گوسفند از نژاد زندی دارای کیفیت بسیار خوبی است به طوری که از پوست چنین بره های زندی برای البسه های مرغوب تولید شده از پوست استفاده می شود. علاوه بر پوست گوسفند، گوسفندان نژاد زندی دارای گوشت مرغوبی هم هستند.

مناطق پرورش نژاد زندی:

مناطق و شهرهای اصلی که گوسفندان زندی در آن پرورش داده می شوند شامل قم، ورامین، شمیرانات، شهریار، دماوند، ساوه، ری و آشتیان می باشند که محیط های زیست بوم گوسفندان زندی محسوب می شوند و عموم روستاییان و عشایر این نواحی دارای چندین راس گوسفندانی از نژاد زندی هستند. به صورت کلی و در تمامی این نواحی ذکر شده حدودآ دو میلیون راس گوسفند زندی وجود دارد.

 

خواص پشم نژاد زندی:

پشم های این نوع از گوسفندان علاوه بر مرغوبیت زیادی که دارد، دارای رنگ های زیبایی هم می باشند به طوری که گوساله های زندی در بدو تولد دارای رنگ پشمی کاملآ مشکی هستند و از شش ماهگی به بعد به تدریج با بالا رفتن سن گوسفند رنگ پشم و پوست این نوع از گوسفندان به قهوه ای و بور مبدل می شود و در برخی از راس های گوسفند زندی به علت مجاور بودن پشم و پوست گوسفندان زندی به رنگ نقره ای مبدل می شوند.

 

دنبه ی گوسفندان زندی معمولآ گرد و کوچک است و هم چنین دنباله ی S شکل دارد.

خواص دنبه نژاد زندی:

دنبه ی گوسفندان زندی معمولآ گرد و کوچک است و هم چنین دنباله ی S شکل دارد. یکی از نکاتی که بسیاری که گوسفندان زندی را پر طرفدار کرده و در رده ی گوشتی قرار داده است این است که چربی موجود در گوشت این نوع از گوسفندان در صورت کشتار گوسفند و قرار گرفتن در معرض هوا، زرد نخواهد شد. از این رو است که گوشت گوسفندان زندی جزو گوشت های مورد پسند اکثر افراد واقع می شوند. این نوع از گوسفندان با توجه به آب و هوای زیست بوم آن ها دارای مقاومت زیادی در برابر بدی آب و هوا هستند و مقاومت بالایی را در برابر سردی و گرمی شدید هوا و هم چنین کمبود مراتع غنی و غذای کافی از خود نشان می دهند و در برابر بروز بیماری های میکروبی و انگلی هم از مقاومت خوبی برخوردار هستند. گوسفندان زندی هم میش و هم قوچ ها دارای گوش می باشند و نوع های دارای گوش های کوچک و به اصطلاح نیم گوش و بدون گوش در بین گوسفندان زندی به ندرت دیده می شود.

گوسفندان زندی
گوسفندان زندی

نحوه خرید:

اگر برای تهیه ی گوشت مورد نیاز خود و خانوادیتان و یا حتی برای مراسات و قربانی کردن به گوسفند احتیاج دارید، می توانید گوسفند خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید و از این طریق هم هزینه های جانبی را کاهش داده و هم در وقت خود صرفه جویی کنید. فروشگاه آنلاین گوسفند زنده قابلیت این را دارد که سفارشات شما را برای مراسمات خاص و یا مصارف معمولی از نوع ها و نژاد های مختلف گوسفند تهیه کرده و در سریع ترین زمان ممکن برای شما ارسال کند. با استفاده از سایت خرید و فروش اینترنتی گوسفند زنده دیگر نیازی به مراجعه ی مراکز فروش گوسفند زنده نخواهید داشت.

Rate this post

فهرست مطالب

‫2 نظرها

  1. خواهشاکارشناس محترم سایت گوسفندزنده ضمن عرض سلام وخسته نباشیداگرمقدوراست راهنمایی بفرمائیدقصدخریدمیش داشتی فحلی ازبهترین نژادی که در منطقه کوهستانی و معتدل خراسان رضوی میتوانیدپیشنهادخریدداشته باشم البته بصورت پایلوت وحداکثر۴نژادوازهرمورد۱۵راس میش ماده بهمراه ۱راس قوچ اگرواقعادام ونژادمرغوب پیشنهادی راداریدحدودقیمت وتصاویرهرنژادراعنایت بداریدiumoوتلگرام واتساب وغیره دارم۰۹۱۵۸۲۲۲۵۶۵حداکثرتوان درهرنژاد ۱۲۰میلیون تومن میباشدچون دارای مکان سنتی روستایی وحداکثر۵۰۰م منتظرم راهنمایی بفرمائیدقطعابی زحمت نخواهم گذاشت،

  2. سلام من قصد نگهداری از ۱۰ عدد از این گوسفندان رو دارم ، برای خرید بره گوسفند زندی کی باید اقدام کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *