تغییر فصل باروری گوسفند با کاشت رگولین


گوسفندان به مانند دیگر حیوانات یک فصل جفت گیری و زایش دارند. بهار فصل زایش گوسفندان است و تعداد زایش گوسفندان در سال یک بار است که تغییر فصل باروری گوسفند با کاشت رگولین امکان پذیر است. رگولین هورمون کاشتنی ملاتونین است که با کاشت آن زیر پوست میش و قوچ باعث افزایش باروری گوسفندان و همچنین تغییر فصل زایش گوسفندان به هشت ماه می شود و امکان زایش بغیر فصل بهار نیست وجود خواهد داشت.

نحوه جفت گیری گوسفندان

فصل جفت گیری گوسفندان پاییز است که با کوتاه شدن روز و طولانی شدن شب همراه است. به واقع گوسفندان با ترشح هورمون ملاتونین متوجه تغییر فصل می شوند از این رو میل جنسی قوچ و میش بالا می رود. میش ها با ترشح هورمون هیپوتالاموس و هیپوفیز قدامی باعث تخمک گذاری می شوند و خود را برای فصل جفت گیری آماده می کنند. با تخمک گذاری میش و همچنین ترشح در ناحیه فرج گوسفند و ترشح مواد دیگر باعث جذب قوچ به خود می شوند و جفت گیری صورت می گیرد.

رگولین یک هورمون کاشتنی ملاتونین است که باعث می شود در فصل تابستان قوچ و میش فکر کنند که روز کوتاه تر شده است و به نوعی شروع به جفت گیری کنند و حتی در فصول سال بغیر بهار هم زایش و بره زدایی انجام شود.

کاربرد رگولین در افزایش میزان درآمد پرورش دهندگان گوسفند

 1. کاهش فروش بره با قیمت پایین
 2. فروش بره با قیمت بالا
 3. بره های یکنواخت در گله
 4. بره زدایی زود هنگام و بره زدایی در زمان طبیعی
 5. اطمینان از بره های بالغ جهت فروش نژاد گوسفند
 6. جفت گیری در فصل های غیر طبیعی
 7. کاشت راحت رگولین و عدم نیاز به برداشت آن
 8. بالا بردن توان تولید مثلی قوچ های گله
 9. کم کردن فاصله دو زایش از یکسال به ۸ ماه
 10. تغییر تاریخ جفت گیری و زایش برای فروش بره ها در گران ترین فصل سال

رگولین و افزایش جفت گیری گوسفندان

با کاشت رگولین زیر پوست میش و قوچ امکان جفت گیری در فصول غیر طبیعی ( فصل جفت گیری اواخر تابستان تا اوایل پاییز است.) صورت می گیرد و همین باعث تولید مثل و بره زدایی و فروش بره با قیمت بالا می شود.

نحوه استفاده از رگولین

رگولین قطعه ای متشکل از هورمون ملاتونین است که در زیر پوست گوش قوچ ها و میش های شما کاشته می شود تا باعث افزایش میل تحریک پذیری آنها و در نتیجه انجام جفت گیری و فحلی گوسفندان شود.

 1. به راحتی می توانید اقدام به خرید رگولین کنید.
 2. پس از آن با یک تفنگ مخصوص می توانید رگولین را داخل آن قرار دهید و زیر پوست گوش میش ها و قوچ ها بکارید.

شما تنها باید سه عدد رگولین زیر پوست گوش قوچ و یک عدد زیر پوست گوش میش بکارید و البته به شما یاد آوری کنیم که نیازی به برداشت آن نیست .

فهرست مطالب

7 پاسخ

 1. مرسی ولی روند انجام این روش یعنی کاشتِ رگولین نسبت به روش سیدرگذاری+PMSG یا نسبت به روش کاشتِ نورجستومت+PMSG، خیلی طولانی تره زیرا در این روش اون طور که من چند جا خواندم، باید امروز کاشت رو روی قوچ انجام بدیم و حدودا 8 روز بعد، کاشت رو روی میش انجام بدیم. 50 روز پس از کاشت روی میش، باید قوچ رو به میان میش ها رها کنیم. و گویا 15 روز بعد از رها کردن قوچ ها به گله، اوج جفت گیری انجام می شود. خب این یعنی چیزی حدود 70 یا 75 روز.

 2. امان از این آقایان ناشناسی که مدام تبلیغ سیدر آقایی رو کرده اند. هر چیزی حدی داره آخه. دیگه گندش رو در آوردید بابا

  1. دوست عزیز. چرا ناراحت میشید چیزی که ارزش داره و به درد دامدارهای که تو این شرایط ضرر میکنن میخوره چرا تبلیغ نشه حتما کارآمد هستش دیگه

 3. با سلام
  تولید کننده پلی سیدر گوسفندی در ایران در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران
  مدیر فروش:محسن آقایی ۰۹۱۲۲۷۸۸۴۶۳

 4. با سلام
  تنها تولید کننده پلی سیدر گوسفندی در ایران در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران
  مدیر فروش:محسن آقایی ۰۹۱۲۲۷۸۸۴۶۳

 5. با سلام
  تنها تولید کننده سیدر گوسفندی در ایران در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران
  محسن آقایی ۰۹۱۲۲۷۸۸۴۶۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *