دنبلان گوسفندی چه خواصی دارد

دٌنبلان یا دٌنبالان به قسمت بیضه گوسفند، گاو، بز می‌گویند که کباب آن در اکثر کشورهای مدیترانه و بخصوص کشورمان زبان زد است. کسانی که به خوردن مشروب و عرق مشغول هستند معمولا کباب دنبلان را به عنوان یک مزه خوب می‌دانند. از دنبلان گوسفندی بعنوان یک مواد غذایی مغذی بعنوان تقویت کننده اسپرم، رشد فولیکول مو و حتی بالا بردن درصد باروری زنان نام برده می‌شود.

با اینکه حکم خوردن دنبلان از دید مراجع تقلید در کشورمان حرام است اما به دلیل وجود مقدار بالای تستسترون موجود در دنبلان گوسفندی مردم آنرا بعنوان یک مواد غذایی عالی برای افزایش هورمون تستسترون مردانه و تقویت کننده اسپرم می‌دانند.

دنبلان گوسفند جزو اعضای حرام گوسفند است

در دین اسلام هفت عضو حرام گوسفند ۱)آلت تناسلی نر، ۲) آلت تناسلی ماده، ۳) بیضه، ۴) مثانه (شاش‌دان)، ۵) کیسه صفرا (زهره)، ۶) خونی که در زمان سر بریدن از گلوی حیوان خارج می‌شود، و ۷) غده‌های موجود در گوشت را شامل می‌شود.

برای تقویت اسپرم مردانه می‌توانید دنبلان را انتخاب کنید

از دید پزشکی شاید خوردن دنبلان زیاد مفید نباشد اما به دلیل وجود مقدار زیادی تستسترون در دنبلان، اکثر مردم خوردن دنبلان را به عنوان یک مواد غذایی عالی برای افزایش هورمون مردانه و بالا بردن تستسترون مردان می‌دانند. با خوردن مواد غذایی عالی و تقویت اسپرم خود می‌توانید درصد بارداری را افزایش دهید.

تقویت اسپرم مردانه با خوردن دنبلان

با خوردن مواد غذایی زیر باعث افزایش تستسترون و تقویت اسپرم شوید

با افزایش سن و عبور از مرز ۳۰ سالگی میزان هورمون تستسترون در آقایان روبه کاهش است و عملا باعث کاهش میل جنسی، بروز اختلالات نعوظی، نوسان خلق‌وخوی و مشکلاتی در تمرکز و حافظه منجر می‌شود. از این رو بهتر است با خوردن مواد غذایی پر انرژی باعث تقویت اسپرم مردانه شوید.

 1. عسل
 2. گوشت
 3. کلم
 4. مارچوبه
 5. تخم مرغ
 6. موز
 7. هندوانه
 8. بادام
 9. مرکبات
 10. ماهی تن
 11. انار
بهترین مواد خوراکی برای افزایش میل جنسی در آقایان

چرا خوردن دنبلان حرام است؟

دنبلان به مانند طحال، زهره دان، مثانه و آلت تناسلی جزو اعضای حرام گوسفند محسوب می شود که طبق احادیث آنرا حرام می دانند و برای بدن مضر می دانند.

روایت است که امام صادق فرموند: که حضرت ابراهیم در حال قربانی کردن گوسفند بود که شیطان نزد ایشان آمد و گفت سهم من را از قوچ بده. که حضرت ابراهیم فرمودند سهم تو از این گوسفند قربانی که برای فرزندم قربانی می کنم چه خواهد بود. که از جانب خدا وحی شد که سهم ابلیس از گوسفند طحال و بیضه قوچ است که جزو اعضای حرام گوسفند محسوب می شود.

آموزش درست کردن کباب دنبلان

برای درست کردن کباب دنبلان بهتر است در کنار آن جگر گوسفندی را اضافه کنید تا طعم خاصی به کباب دهد.

مواد لازم برای ساخت کباب دنبلان

 1. دنبلان
 2. جگر گوسفندی
 3. نصف قاشق سیر
 4. روغن زیتون
 5. فلفل سیاه
 6. زیره
 7. نمک

چونکه دمای حرارتی دنبلان بالاست به همین دلیل دنبلان را به قسمت های کوچکتری نسبت به جگر گوسفندی خرد می کنیم. در ادامه با اضافه کردن موادی چون سیر، روغن زیتون، فلفل سیاه، زیره و نمک باعث طعم دار شدن کباب می شویم.

توجه داشته باشید که هنگام سیخ کردن دنبلان و جگر گوسفندی به سرعت سیخ ها را بچرخانید تا دنبلان نیفتد.

127 دیدگاه در “دنبلان گوسفندی چیست”

 1. اینقدر واسه این چیزها به هم فحش ندید یکی از ترشی بدش میاد ولی یکی خیلی ترشی رو دوست داره و… هرکسی تو این دنیا آزاده هر دین و مذهبی رو انتخاب کنه و هیچ کس حق نداره به مقدسات دیگری بی ادبی کنه . خوردن دنبلان واسه بعضی ها خوشمزست نوش جونشون کسی هم که دوست نداره خوب نخوره. من خودم خیلی دوست دارم خیلی ها رو هم دیدم میخورن و مسلمون هم هستن

 2. از بی عفت کلامی و بی ادبی و گستاخی طرفداران دنبلان متوجه فوایدش شدم.
  خداروشکر که ما را از کسانی قرار داد که این بی ادبان را دیدیم و از بی ادبی و بی فرهنگیشان پی به درست بودن راهمان بردیم.
  بخورید و راحت باشید که پس از مرگتان شجره زقوم و آبهای لجن و متعفن داغ را هم نوش جان باید بنمایید.
  اندکی صبر سحر نزدیک است برادر….‌.

 3. خاک برسر اون ابنه ای هایی که به مقدسات دین هتاکی میکنن،اینا حروم زاده ان(مادر به خطا)یا حروم لقمه ان که درباره قرآن و پیغمبر حرف مفت میزنن بی شرفن خدا زمین رو از لوث وجود این کثافتا هرچه زودتر پاک کنه

 4. واقعا متاسف میشه آدم برای اونایی که عفت حرف زدن ندارن در واقعا ارزششون به همون حرفاشونه
  شما مگه چقدر گداوگشنید که واسه همچون آشغالی خداوهمه کس رو فحش میدید
  بنظرم مشتی الکل خور بشرفید آشغالا

 5. خالم ویار خیلی بدی داشت و با قرص فقط دوساعت دووم میاوورد بیچاره داشت دل و رودش رو بالا میاورد اول بهش سیرابی دادیم یکم بهتر شد دیدیم بازم ادامه داره با بدبختی دنبلان گیر اوردیم کبابیش کردیم اولا اصلا به بوش حساس نشد دوما حالش کاملا خوب شد،،،به نظر من عالیه حالا هر کی میخواد هر نظری داشته باشه

 6. خدای من ، اینقدر اختلاف نظر و تعصبات در مورد فواید و مضرات این قسمت از بدن گوسفند زیاد بود که من با خوندن نظرات موافقین و مخالفین فکر کردم بحث راجع به یک دین آسمانی و یا یک آیین شیطانی است، عزیزی که از یک لغت نامه ناسزا برای اثبات فواید آن استفاده کردند خودشان نقض غرض فرمودند و بهتر است به خوردن زبان این حیوان زبان بسته اکتفا کنند و مانند این زبان بسته زبان در کام گیرند تا شاهد چنین فحاشی در یک بحث علمی نباشیم چرا که مصرف این عضو بحث بر انگیز توسط ایشان نشان داد که نامبرده را صرفا در صفات و خصایل مرتبط به همین عضو به حد کمال رسانده، با آرزوی شفای لسانی برای ایشون

 7. بابا تورو خدا این بحث رو تموم کنید زشته بخدا، هرکی هرکاری دوست داره بکنه به من و شما چه؟! اونی که اهل دین و اینجور مسائل نیست بخوره نوش جونش، اونی هم که دینداره و از شنیدن این مسائل ناراحات میشه و از خوردن دیگران ناراحت میشه خوب نخوره، بیاد مال منو بخوره ! دعوا نداریم که !

 8. تا اونجا که من اطلاع دارم یهودیها هم مثل شیعه حرام می‌دانند و مصرف نمی کنند در کشور روس هم مصرفی نداره ظاهرا اونها بیشتر از ایران به ضررش اطلاع دارن
  مورد استفاده دنبلان تهیه رژ لب و کرم پودر است

 9. اون کونی هایی که میگن دنبلان بده و حالم بد شد و فوش میدن. باید بهشون بگم، کونکش چیزی ک تا حالا نخوردی در موردش نظر نده اگه بوخوری،میای مال منم میخوری. خیلی از شما کونکش ها میرید کص لیسی میکنید چیزی نیست بعد با افتخار میگید دیشب کص دولکم خوردم. آبشم تا تهش قورت دادم!!! حالا کص شر تف میدی؟
  کیرم تو هر کی ک نخورده و کص میگه. بوخورید. کیر گوسفنده هم تو کون هر کی ک میگه نخورید

 10. 🔊هفت جزئی مورد تایید دامپزشکی کل کشور و متخصصین دارای پروانه ساخت و شماره پروانه بهداشتی، قابلیت بازدید از دامدارانی که استفاده کردند در تمام شهر ها
  ✔️گوسفندوبز(روزانه٢٨٠ریال برای هر راس) :

  ١—توقف پشم خواری گندخواری و پشم ریزی
  ٢__افزایش درصد دو و چندقلوزایی
  ٣__جلوگیری از سقط و بیماری های بره های شیرخوار و قطع شیر
  ۴__تقویت عملکرد سیستم ایمنی
  ۵__مقاوم شدن دام بخصوص در تنش ها و استرس های محیطی
  ۶__کاهش طول دوره بیماری ها
  ٧__جلوگیری از زردی و کم خونی
  ٨__افزایش وزن گیری بره ها

  اطلاعات بیشتر و آشنایی با سایر محصولات
  ۰۹۹۱۶۴۰۸۹۷۲
  ۰۹۱۵۱۱۷۶۹۶۶
  کمک به دوقلوزایی +قوچ خوردن بالا در گله+فحلی +همزمان سازی فحلی+جلوگیری از سقط + انتقال آغوز غنی با 🔊

  🔊 دامداران میتوانند با کسب شماره تماس از مهندس افتخاری ،در هر شهری که هستند به گوسفند دارانی که استفاده کردند مراجعه و نتایج موفقیت آمیز هفت جزئی آریانا رو ببینند.

 11. کمک به دوقلوزایی +قوچ خوردن بالا در گله+فحلی +همزمان سازی فحلی+جلوگیری از سقط + انتقال آغوز غنی با 🔊

  🔊 دامداران میتوانند با کسب شماره تماس از مهندس افتخاری ،در هر شهری که هستند به گوسفند دارانی که استفاده کردند مراجعه و نتایج موفقیت آمیز هفت جزئی آریانا رو ببینند.

  🔊هفت جزئی مورد تایید دامپزشکی کل کشور و متخصصین دارای پروانه ساخت و شماره پروانه بهداشتی، قابلیت بازدید از دامدارانی که استفاده کردند در تمام شهر ها

  #دوقلوزایی
  #سقط
  #پشم_و_خاکخوری
  #تقویت_سیستم_ایمنی
  #مخلوط_شدن_آسان
  مزایا⬅️

  ✔️گوسفندوبز(روزانه٢٨٠ریال برای هر راس) :

  ١—توقف پشم خواری گندخواری و پشم ریزی
  ٢__افزایش درصد دو و چندقلوزایی
  ٣__جلوگیری از سقط و بیماری های بره های شیرخوار و قطع شیر
  ۴__تقویت عملکرد سیستم ایمنی
  ۵__مقاوم شدن دام بخصوص در تنش ها و استرس های محیطی
  ۶__کاهش طول دوره بیماری ها
  ٧__جلوگیری از زردی و کم خونی
  ٨__افزایش وزن گیری بره ها

  اطلاعات بیشتر و آشنایی با سایر محصولات
  ۰۹۹۱۶۴۰۸۹۷۲
  ۰۹۱۵۱۱۷۶۹۶۶

 12. واقعا حال و احوال و ادب و حرف زدن عاشقان دنبلان در نظرها پیداست…
  اگر شناختی هم از دنبلان نداشتم با این وضع فحش دادن و بی سوادی و بی ادبی که از عاشقان دنبلان دیدم دیگه بگن دنبلان طلاست سمتش هم نمیرم!!!

 13. دنبلان خیلی خطرناک و مضر است!!!

  از نظر زیست پزشکی هیچ ماده موثری با ارزش غذایی در دنبلان وجود ندارد!!!
  تعدد اسپرم و قدرت هورمون جنسی گوسفند به شدت از انسان ضعیفتر است لذا تاثیر منفی برای انسان دارد و
  برخلاف نگاه عوام که فکر میکنن باعث تقویت قوای جنسی میشه بلعکس باعث ضعف و تقلیل اسپرم مردانه و نارسایی تخمکهای زنانه میشه!!!
  همانطور که مغز حیوانات همچون گوسفند بسیار ضعیفتر از مغز انسان است خوردن آن تاثیر منفی روی قدرت مغز انسان دارد!!!
  یک قائده کلی است که هر قسمت از حیوان بر روی همان قسمت انسان تاثیر دارد حال اگر قوی باشد باعث تقویت میشه و اگر آن قسمت حیوان ضعیفتر از انسان باشد باعث ضعیف شدن آن قسمت انسان میشه!!!

  با خوردن دنبلان قوای جنسی انسان به شدت نارسا و به سمت عقیم شدن میرود!!!

  1. سلام لطفا منطقی وبا دلیل منطق حرف بزنید ..
   قرارنیست که چون میزان آب رودخانه کمتراز آب دریاست ریختن آب رودخانه به دریا سبب کاهش آب دریا بشه عزیز دل مگه میشه پس باران قطرات باران خوب نیست به نسبت آب زمین ریزتروکمتره …اسپرم انسانی قویتر ااخوبزگوسفند بز خوب من این دقیق نمیدونم. ولی میدونم وقتی که بدن انسان به دلایلی موجب فقر ماده ای ویتامینی عنصری بشه میشه با کمک گرفتن از عنصرهای موجوددرحیاط ومحیط اطراف کمک گرفت وجبران نمود خیلی چیزها حرامند ولی دلیل نمیشه بگی مفیدنیست حرام حلال درادیام ومذاهب سلیقه ای بوده بیشتر اوقات حرام بودن الکل مثلا حرامه باید دیگه کشورهای اسلامی اسمشم نیاریم پس چرا این همه تبلیغ میشه ازالکل استفاده کنید واسه ضدعفونی اگه نجسه چرا ازلحاظ علمی واسه پاک کردن ضدعفونی کردن حساس ترین قسمتهای بدن هنگام جراحی واستریل باید باشه وآخرین نمونه کرونا ومصرف الکل واسه ضدعفونی دست واجسام
   خلاصه حرام حلال یه مسله سلیقه ای
   یامسلحتی شخصی و عمومی پیامبران در زمانهای متفاوت ومختلف بوده وهست …
   مثلا نگهداری سگ خوب نیست درخانه ولی سگ گله نگهبان داریم واخیرا سگ امدادگر وسگ گارد وپلیس موادمخدر دوران ابتدای گله بوده نگهبان الان تو این دوره امدادگر وسگ پلیسی هم اضافه شدن وداریم

 14. خوشم میاد که ملاها همتون رو سرکار گذاشتن🤣🤣🤣
  بیچاره ها!! من خودم بچه آخوندم ، اونم از نوع ژن خوبش!بابام هرهفته منو میفرسته براش بگیرم! هردفعه هم برای توجیه کارش یک حدیث از زیر بغل مبارکش درمیاره🤔

  آره … عزیز دل برادر ! ملت بیچاره یک عمریه سرکاره خودش خبرنداره! 😏😋😚😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  1. نه بابات آخونده نه تو بچه اون هستی… احتمالا بابات جابجا شده بدبخت!
   شرم بر آدمهایی که اندک سواد کلاسیک و آکادمیک هم ندارند ولی رگ گردنشون برای خایه ی گوسفند باد میکنه…
   همه گوسفند براتون حلال شده جز چند قسمت که حتما ضرر داشته که حرام شده واگرنه خدا خسیس خایه گوسفند نبوده!
   اون کرمی که در داخل سم گوسفند هست و طحال که زهره دان گوسفند هست و چند غده و دنبلان اینها همه ضررهایی دارند که حرام شده!
   این همه قسمت خوشمزه و حلال رو ول کردن عین بدبختهای گشنه دنبال آشغال حرام شده له له میزنن…

  2. آی گفتی درواقع قبلا تعدا کشتار حیوانات کم بوده ومثل الان صنعتی نبوده روزانه هزاران گوسفند قصابی کنن اونی که دارا بوده ماهی یکبار ندار سالی یکبار خوب دوتا دنبلان به دهن چندنفربرسونن آقاجون گفته حرامه که بقیه بیخیال بشن و خودش یواشکی بخوره دعا بخونه واسه عامه مردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.