دنبلان گوسفندی چیست

دنبلان گوسفندی چیست

دُنبلان یا دُنبالان به قسمت بیضه گوسفند، بز، گاو گفته می شود که کباب آن در کشورهای خاورمیانه معروف است. دنبلان یک غده چربی است که وزن آن به ۱۰۰ گرم می رسد و فروش دنبلان در کشورهای مدیترانه و خاورمیانه رواج دارد زیرا کباب دنبلان را جزو خوشمزه ترین کبابها محسوب می شود.

حکم خوردن دنبلان گوسفند حرام است اما از خواص دنبلان گوسفندی می توان به تقویت اسپرم مردانه اشاره کرد. ناگفته نماند که از دید پزشکی دنبلان گوسفندی خاصیت ندارد و برخی تنها کباب دنبلان را بعنوان یک مزه خوب به هنگام خوردن مشروب می نامند.

چرا خوردن دنبلان حرام است؟

دنبلان به مانند طحال، زهره دان، مثانه و آلت تناسلی جزو اعضای حرام گوسفند محسوب می شود که طبق احادیث آنرا حرام می دانند و برای بدن مضر می دانند.

روایت است که امام صادق فرموند: که حضرت ابراهیم در حال قربانی کردن گوسفند بود که شیطان نزد ایشان آمد و گفت سهم من را از قوچ بده. که حضرت ابراهیم فرمودند سهم تو از این گوسفند قربانی که برای فرزندم قربانی می کنم چه خواهد بود. که از جانب خدا وحی شد که سهم ابلیس از گوسفند طحال و بیضه قوچ است که جزو اعضای حرام گوسفند محسوب می شود.

آموزش درست کردن کباب دنبلان

برای درست کردن کباب دنبلان بهتر است در کنار آن جگر گوسفندی را اضافه کنید تا طعم خاصی به کباب دهد.

مواد لازم برای ساخت کباب دنبلان

 1. دنبلان
 2. جگر گوسفندی
 3. نصف قاشق سیر
 4. روغن زیتون
 5. فلفل سیاه
 6. زیره
 7. نمک

چونکه دمای حرارتی دنبلان بالاست به همین دلیل دنبلان را به قسمت های کوچکتری نسبت به جگر گوسفندی خرد می کنیم. در ادامه با اضافه کردن موادی چون سیر، روغن زیتون، فلفل سیاه، زیره و نمک باعث طعم دار شدن کباب می شویم.

توجه داشته باشید که هنگام سیخ کردن دنبلان و جگر گوسفندی به سرعت سیخ ها را بچرخانید تا دنبلان نیفتد.

 

37 دیدگاه در “دنبلان گوسفندی چیست”

  1. پریسا خانم شما بهتره خایه بز بخوری تا به گوسفند عادت کنی بعدش بیای گلوپی خایه من بلیسی

 1. سلام لااقل نظرات را چک کن بعد بذار,دوم خواص علمی دنبلان را بپرس,حرام بودنش جای خود,خواص دارویی ش جای خود,اختلاسم حرام اما تمام مسؤلین با ایمان انجام میدم.

 2. بسیار بسیار بسیار خوشمزه و مقوی میباشد، افزایش اسپرم،قدرت در دفعات آمیزش،آرامش در کمر،آرامش خیال در کیر،قدرت در مشخص کردن جنس دختر یا پسر در روز حامله کردن و نرم تر شدن خایه های خورنده دنبلان😌

 3. شما مذهبی‌ها نخورید.به بقیه چکار دارید که دوست دارند بخورند؟! تازه فحش هم میدهند!! دست نویسنده درد نکند.به حرف این غارنشینها گوش نکن وگرنه بازدیدت میشه صفر!

  1. شمامردافقط ازمردانگی همونی که وسط پاتونه رودارید وگرنه همونم خودتون بخوریدکم نیارید

  1. پریسا خانم شما بهتره خایه بز بخوری تا به گوسفند عادت کنی بعدش بیای گلوپی خایه من بلیسی
   پریسا یه سر بزن قزوین در خدمتیم با خایه مردونه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.