فواید جگر سفید

در این مطلب به بررسی خواص و مضرات جگر سفید گوسفندی (شش یا ریه گوسفند) می پردازیم.

واقعیت این است که از نظر میزان فایده گوشت گوسفند ارزش غذایی بسیار بالاتری نسبت به جگر سیاه و سفید گوسفندی دارد. جگر سیاه نیز انرژی بیشتری نسبت به جگر سفید دارا می باشد.

جگر سفید نسبت به جگر سیاه کلسترول و آهن کمتری دارا است. همچنین ویتامین A موجود در جگر سیاه به مراتب بیشتر از جگر سفید می باشد و این نسبت تقریبا سه برابر است.

یکی از بهترین فواید جگر سفید کمک به پیشگیری از پوکی استخوان و رشد استخوان ها می باشد که به دلیل وجود ویتامین های D و E در این ماده می باشد. همچنین جگر سفید به دلیل دارا بودن ویتامین  B12 به رفع کم خونی کمک می کند.

فواید جگر سفید

جگر سفید ارزش غذایی کمی نسبت به جگر سیاه دارد زیرا جگر سیاه علاوه بر منبع بزرگ آهن، روی و ویتامین B12 دارای ویتامین A نیز بوده و به همین دلیل ارزش غذایی به مراتب بالاتری نسبت به جگر سفید یا همان شش دارد. جگر سیاه به سلامت پوست و چشم کمک می کند و در درمان شب کوری موثر است.

البته گوشت گوسفند به مراتب از جگر سیاه و سفید مفید تر بوده و یکی از بهترین منابع غذایی برای انسان ها می باشد. مهمترین و بهترین خاصیت جگر سفید کمک به رشد استخوان ها است و به همین دلیل خوردن آن خالی از فایده نخواهد بود.

جگر سفید دارای چربی کمی است اما خوردن زیاد آن ممکن است به افزایش کلسترول منجر شود و به همین دلیل در خوردن آن باید تعادل را رعایت کرد. برای تهیه جگر سفید سالم و مرغوب بهتر است گوسفند زنده مورد تایید دامپزشکی و شهرداری را تهیه نمایید تا گوشت تازه و سالمی مصرف کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 دیدگاه در “فواید جگر سفید”

  1. سلام
    آنچه شما در فواید جگر سفید ذکر فرمودید شاید مربوط زمانی باشد که این همه خوراکهای آلوده دام به مواد مضره شیمیائی نبوده
    دوست عزیز اکنون خود انسان در معرض بدترین مواد مضر{سرب{ قرار دارد پس مضر است مخصوصا که در طبغخ رعایت اصول
    نمیشود